logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

Marszałek Władysław Ortyl wziął dziś udział w podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy nowej hali w Mielcu. Miasto Mielec otrzyma z Ministerstwa Sportu i Turystyki na ten cel 17 mln zł.

Umowę parafowali wiceminister sportu Jarosław Stawiarski i wiceprezydent Mielca Jan Myśliwiec w obecności m.in. europosła Tomasza Poręby oraz samorządowców z powiatu mieleckiego.

Byłem tu w grudniu, w 2015 roku i widząc starą halę sportową powiedziałem, żeby nie robić remontu, ale coś, co będzie pięknym, funkcjonalnym obiektem na miarę XXI wieku. Wysłuchano mojej skromnej osoby i teraz mamy tutaj to ściernisko, ale niedługo będzie piękna hala sportowa z udziałem pieniędzy publicznych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – powiedział wiceminister Jarosław Stawiarski.

Jesteśmy świadkami historycznej chwili, bo złożone podpisy już po kilku minutach umożliwiają ogłoszenie przetargu. Ważne, żeby ten przetarg rozpoczął się możliwie szybko, bo wiemy jak brak hali doskwiera piłkarzom ręcznym. Mielec kiedyś miał halę z prawdziwego zdarzenia. Była to najlepsza hala w województwie rzeszowskim, podkarpackim i na pewno ta ambicja pozostała. Stąd też decyzja o tym, żeby budować nową halę od podstaw. Z mojego punktu widzenia ta decyzja jest istotna nie dlatego, że tutaj mieszkam, ale przede wszystkim dlatego, że takie decyzje zapadają dla województwa podkarpackiego – także dla Sanoka, Rzeszowa, Mielca, Stalowej Woli. Widzimy, że ta dobra zmiana i dobry klimat dla inwestycji sportowych jest – dodał Władysław Ortyl.

Stara hala została już zburzona. Nowy obiekt ma służyć nie tylko grom zespołowym, ale również zaprojektowano w niej profesjonalny basen 25 m.

Statystyka

Odwiedza nas 2452 gości oraz 0 użytkowników.