logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

170717 wotW ten weekend, 16 lipca w Jarosławiu i Dębicy żołnierze Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę wojskową. Na uroczystość przyjechali prosto z poligonu w Nowej Dębie, gdzie szkolili się m.in. z obsługi broni i udzielania pierwszej pomocy. Do Dębicy przejechał sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Michał Dworczyk.

W Dębicy przysięga rozpoczęła się mszą św., po której zaproszeni goście złożyli kwiaty pod obeliskiem pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wśród uczestników był marszałek Władysław Ortyl, wojewoda Ewa Leniart. Obecni byli także parlamentarzyści, przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwo oraz mieszkańcy miasta, którzy cieszyli się z powrotu wojska do Dębicy.

Podczas uroczystości żołnierze i uczestnicy wydarzenia wysłuchali odezwy ministra Antoniego Macierewicza, którą odczytał Michał Dworczyk.

- Składając przysięgę wojskową rozpoczynacie wykonywanie żołnierskich zadań związanych z zapewnieniem krajowi niepodległości i suwerenności, a społeczeństwu – bezpieczeństwa i pokoju. Miejcie świadomość, że otwieracie kolejną kartę w ponad tysiącletniej tradycji oręża polskiego - napisał Antoni Macierewicz.

Słowa przysięgi na dębickim rynku złożyło 136 żołnierzy. Przysięgę złożyli także żołnierze Obrony Terytorialnej w Jarosławiu. Właśnie w tych dwóch miastach tworzone są bataliony 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ślubując - żołnierze zainaugurowali trzyletnie szkolenie, po którym mają osiągnąć gotowość operacyjną.

Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP
Fot. Grzegorz Król - Obserwator Lokalny

 

Statystyka

Odwiedza nas 1125 gości oraz 0 użytkowników.