logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

Dla miłośników militariów, to była prawdziwa gratka! Przez 2 dni, podczas specjalnych pikników w Rzeszowie i Przemyślu, mogli oni z bliska oglądać czołgi i samochody wojskowe oraz strzelać z broni. Zarząd województwa w imprezie organizowanej m.in. przez Wojewodę Podkarpackiego, reprezentowali marszałek Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Maria Kurowska.

Marszałek Podkarpacia wziął udział w przemyskiej odsłonie pikniku „Ogólnopolskie Dni Nato”, który w sobotnie popołudnie był jedną z imprez towarzyszących odbywającemu się w Warszawie polskiemu Szczytowi NATO.

Sprzęt wojskowy, ten duży, jak czołgi, samochody zwiadowcze, quady oraz ten mniejszy czyli wyrzutnie, karabiny, pistolety czy umundurowanie służb przyciągnęły na ulicę Sanocką w Przemyślu całe rodziny. Podobnie było w Rzeszowie, gdzie dzień wcześniej, bo w piątek 8 lipca, na stadionie „Podhalańczyk” czekały nie mniejsze atrakcje. Oprócz wyposażenia wojska były też koncerty, gry, zabawy i degustacja wojskowej kuchni polowej. Tam zarząd województwa reprezentowała wicemarszałek Maria Kurowska.

Piknik wojskowy zorganizował Wojewoda Podkarpacki, Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie. Obie imprezy honorowym patronatem objął Minister Obrony Narodowej – Antoni Macierewicz.

Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP
Fot. Małgorzata Waksmundzka-Szarek/sierż. Andrzej Chruszcz

Statystyka

Odwiedza nas 435 gości oraz 0 użytkowników.