Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje związane z wydawaniem akredytacji, transportem z Łańcuta do Markowej, lokalizacji biura i sektorów prasowych.

 
ŁAŃCUT
 
1. DOJAZD WŁASNYMI SAMOCHODAMI BĘDZIE MOŻLIWY TYLKO  DO ŁAŃCUTA, DZIENNIKARZE CHCĄCY UCZESTNICZYĆ  W UROCZYSTOŚCIACH W MARKOWEJ, ZOSTANĄ PRZEWIEZIENI  Z ŁAŃCUTA BUSAMI NA MIEJSCE UROCZYSTOŚCI W MARKOWEJ,  A NASTĘPNIE PRZYWIEZIENI Z POWROTEM DO ŁAŃCUTA, 
 
PARKINGI dla uczestników uroczystości W ŁAŃCUCIE znajdują się w kwartale pomiędzy ulicami: Zamkową, Kościuszki, a 3 MAJA. ODJAZD BUSÓW dla dziennikarzy, oznaczonych napisem MEDIA, odbędzie się z ulicy Zamkowej, po zakończeniu łańcuckiej części uroczystości.
 
2. ODBIÓR AKREDYTACJI DLA DZIENNIKARZY – Łańcut 17 marca 2016, przy bocznym wejściu do Zamku, obok Oranżerii (OD STRONY ULICY 3 MAJA), od godziny 13.30 do godziny 14.30, WEJŚCIE DO ZAMKU DLA AKREDYTOWANYCH DZIENNIKARZY W GODZINACH 14.00-14.45.
 
DZIENNIKARZE, KTÓRZY NIE SĄ ZAINTERESOWANI OBECNOŚCIĄ PODCZAS UROCZYSTOŚCI WRĘCZANIA ODZNACZEŃ PRZEZ PREZYDENTA RP, A CHCĄ UCZESTNICZYĆ W UROCZYSTOŚCIACH     W MARKOWEJ, MOGĄ ODEBRAĆ AKREDYTACJE W TYM SAMYM MIEJSCU W GODZINACH 14.45-15.30; ODBIÓR AKREDYTACJI MOŻLIWY JEST TYLKO I WYŁĄCZNIE W JEDNYM PUNKCIE W ŁAŃCUCIE. PO ZAKOŃCZENIU UROCZYSTOŚCI W ŁAŃCUCIE, DZIENNIKARZE ZAINTERSOWANI OBSŁUGĄ UROCZYSTOŚCI W MARKOWEJ, ZOSTANĄ PRZEWIEZIENI DO MARKOWEJ BUSAMI Z NAPISEM MEDIA; odjazd busów nastąpi po odjeździe kolumny prezydenckiej, busy parkują przy ulicy Zamkowej, stamtąd przejazd do Markowej, pod trybunę. Dysponujemy 3 busami po 20 osób.
 
3. LISTA ODZNACZONYCH PRZEZ PREZYDENTA RP ANDRZEJA DUDĘ, W CZASIE UROCZYSTOŚCI W ŁAŃCUCIE – zostanie zamieszczona na stronie Kancelarii Prezydenta RP tuż po zakończeniu tej części uroczystości.   
 
MARKOWA
 
1. BIURO PRASOWE będzie funkcjonowało od godziny 12.00, w lokalu Malinowa Weranda ( MARKOWA 1496), zlokalizowane będzie 100 metrów od miejsca uroczystości, na 1 piętrze. W BIURZE PRASOWYM dostępne będą materiały prasowe przygotowane dla Państwa. Dla akredytowanych dziennikarzy będzie czekała również kawa, herbata i ciastka. Po południu zostanie podany także ciepły posiłek. Przygotowaliśmy dla Państwa przestrzeń umożliwiającą obserwowanie transmisji uroczystości na dwóch 50 calowych ekranach, z możliwością wpięcia do skrzynki reporterskiej i skorzystania z wi-fi.
 
2. PARKING dla wozów transmisyjnych, satelitarnych i technicznych w Markowej – przy lokalu  Malinowa Weranda, wjazd na parking za specjalnym zezwoleniem.
 
3. GODZINA 17.20 – ZASADZENIE DRZEWA OWOCOWEGO PRZEZ PREZYDENTA RP ANDRZEJA DUDĘ, W OGRODZIE MUZEUM POLAKÓW RATUJĄCYCH ŻYDÓW PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ IM. RODZINY ULMÓW. (Photo opp.) - wejście akredytowanych fotoreporterów i operatorów kamer do sektora prasowego (za budynkiem muzeum) w godzinach 17.00 -17.10 .
 
Uwaga! Przedstawiciele mediów zainteresowani obsługą kolejnego wydarzenia będą mieli możliwość zorganizowanego przejścia do sektora prasowego na placu.
 
4. GODZINA 17.30 – UROCZYSTOŚĆ OTWARICA MUZEUM POLAKÓW RATUJACYCH ZYDÓW PODCZAS II WOJNY SWIATOEJ IM. RODZINY ULMÓW ( plac przed Muzeum) - wejście akredytowanych fotoreporterów i operatorów kamer do sektora prasowego w godzinach 16.15-17.15. Rozstawienie wozów transmisyjnych do godziny 14.30. WEJŚCIE NA TRYBUNĘ DLA MEDIÓW – przez wejście po lewej stronie trybun, TYLKO I WYŁĄCZNIE - po okazaniu akredytacji dziennikarskich.
 
5. NA TRYBUNIE DLA MEDIÓW – firma CMA, która obsługuje imprezę  zapewnia możliwość wpięcia do skrzynki reporterskiej dla 24 dziennikarzy.
 
6. POWRÓT DLA DZIENNIKARZY Z MARKOWEJ DO ŁAŃCUTA – po zakończeniu uroczystości, około godziny 19.30 do 20.30 – sukcesywnie z parkingu pod kościołem parafialnym w Markowej. Busy zawiozą Państwa na ulicę Zamkową w Łańcucie, (gotowość powrotu do Łańcuta proszę zgłaszać w Biurze Prasowym w Malinowej Werandzie). 
 
Biuro prasowe UMWP