logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

151111-belwederPodczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Belwederze odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych osobom wyróżniającym się w służbie kraju. Wśród uhonorowanych znalazł się marszałek Władysław Ortyl, któremu Prezydent Andrzej Duda wręczył Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Order Odrodzenia Polski to drugie pod względem precedencji odznaczenie po Orderze Orła Białego. Osoby nim wyróżnione zasłużyły się w służbie państwu i społeczeństwu na wielu płaszczyznach. Przyznawany zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną oraz za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy z innymi państwami.

Uroczystość w Belwederze miała także wzruszające momenty, a takim było odznaczenie gen. Janusza Brochwicz-Lewińskiego pseudonim "Gryf" Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. Generał w płomiennym przemówieniu tuż po zakończeniu wręczania odznaczeń nie krył wzruszenia i nadziei na lepszą przyszłość dla Polski i Polaków.

- Dobrobyt, lepsze warunki życia i lepszą przyszłość. To osiągniemy, jeśli będziemy razem pracować. Nasi przodkowie w naszej tysiącletniej historii – jak wojna się kończyła i bitwy się kończyły, odkładali miecz na bok i brali się do roboty - mówił Janusz Brochwicz-Lewiński.

Pełna lista odznaczonych dostępna:
http://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,9,odznaczenia-z-okazji-narodowego-swieta-niepodleglosci.html


Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe
fot Piotr Molecki/prezydent.pl

 

Statystyka

Odwiedza nas 1318 gości oraz 0 użytkowników.