logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

W środę (28.10) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się kolejne spotkanie w sprawie omówienia porozumienia oraz ustalenia procedur dalszego, wspólnego działania przy realizacji zadania pn. „Budowy łącznika do autostrady A4 na odcinku od granicy miasta Rzeszowa do węzła Rzeszów Północ”- w ciągu byłej drogi krajowej nr 9 Warszawa- Rzeszów.

W spotkaniu udział wzięli: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Burmistrz Miasta i Gminy Sokołów Młp, Wójt Gminy Trzebownisko, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Powiatowych w Rzeszowie (w imieniu Starosty Powiatu Rzeszowskiego), Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

Przedmiotowe zadanie, ważne dla województwa, ujęte jest na liście podstawowej w Kontrakcie Terytorialnym dla Województwa Podkarpackiego z dnia 12 grudnia 2014 r.

            Przyjęto wstępnie, że podmiotem odpowiedzialnym za realizacje przedsięwzięcia jest Powiat Rzeszowski wspólnie z zainteresowanymi partnerami, którzy uczestniczyli w spotkaniu. Należy wspomnieć, że warunkiem realizacji zadania jest udział wszystkich partnerów w jego kosztach.

            Prezydent Rzeszowa poinformował, że jest zainteresowany realizacją całej inwestycji, ale jedynie pod warunkiem poszerzenia granicy miasta do autostrady A-4. W każdej innej sytuacji nie jest zainteresowany wykonaniem inwestycji.

Biorąc pod uwagę ważność inwestycji dla lokalnej społeczności, pozostali uczestnicy spotkania zaproponowali uzupełnienie (za miasto Rzeszów) niezbędnego wkładu finansowego dla realizacji etapu I (od węzła autostrady do mostu na rzece Mrowla) - realizowanego w ramach RPO WP na drogi lokalne. Po przedstawieniu harmonogramu finansowego inwestycji na lata 2016-2018 - zostanie podpisane stosowne porozumienie.

Przyjęto, że etap II (od mostu na rzece Mrowla do granic Miasta Rzeszowa) zostanie zrealizowany po roku 2019, po uzyskaniu środków finansowych z budżetu państwa (finansowanie: 50%- budżet państwa, 50%- JST).

Jednocześnie samorząd województwa wystąpił z wnioskiem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o rozważenie możliwości realizacji rozbudowy drogi krajowej nr 9 między węzłem autostradowym Rzeszów-Północ a węzłem Rudna, do przekroju dwujezdniowego.

 

Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego 
Województwa Podkarpackiego

Statystyka

Odwiedza nas 1068 gości oraz 0 użytkowników.