logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 17 03

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Newsletter Samorządu

HERB 2Kultura była głównym tematem dzisiejszego wyjazdowego posiedzenia zarządu. Jego członkowie obradowali w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej.

Rozmowy zdominowało funkcjonowanie oraz przyszłość jednostek kulturalnych samorządu województwa, które działają się w Przemyślu. Ważnym tematem w dyskusji były projekty kulturalne, które mogłyby być finansowane w ramach nowego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W przyszłym tygodniu ogłoszony zostanie nabór na część projektów pozakonkursowych w obszarach B+R, infrastruktura drogowa, kolejowa oraz w służbie zdrowia. W trakcie obrad marszałek Władysław Ortyl oficjalnie wręczył Władysławowi Bukowskiemu nominację na stanowisko dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Członkowie zarządu spotkali się także z przemyskimi samorządowcami, na czele z prezydentem Przemyśla Robertem Chomą.   

Po posiedzeniu marszałek wraz z członkami zarządu spotkali się także z przedstawicielami Przemyskich Rodzin Kresowych. Stowarzyszenie jest współorganizatorem tegorocznych obchodów upamiętniających tę straszną zbrodnię.

Tomasz Leyko

Statystyka

Odwiedza nas 1316 gości oraz 0 użytkowników.