Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

OŚWIADCZENIE

180720 herbOŚWIADCZENIE WS. SPORU ZBIOROWEGO W KLINICZNYM SZPITALU WOJEWÓDZKIM NR 2 W RZESZOWIE STRONY ZWIĄZKOWEJ, DYREKTORA KLINICZNEGO SZPITALA WOJEWÓDZKIEGO NR 2 ORAZ ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO.

Kondolencje dla rodzin i bliskich ofiary bestialskiego ataku w Stalowej Woli

400 stw

W związku z ogromną tragedią, która dotknęła mieszkańców Stalowej Woli, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl wraz z Zarządem składa kondolencje rodzinie i wszystkim bliskim ofiary bestialskiego ataku w stalowowolskiej galerii handlowej. To niewyobrażalna tragedia jaka dotąd nie miała miejsca w naszym regionie. Wyrażamy także swoją dezaprobatę wobec wszelakiej agresji, która prowadzi do podobnych dramatów. Deklarujemy pomoc dla wszystkich poszkodowanych podczas tego niebywałego jak na nasze warunki aktu agresji. Nasze jednostki medyczne są gotowe do pomocy, jeśli taka pomoc byłaby konieczna. Pozostajemy w łączności ze służbami, wojewodą i prezydentem Stalowej Woli.

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW

16010726 stycznia 2016 roku w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja został ogłoszony nabór projektów do dofinansowania, który potrwa do 31 maja 2016 roku.

OŚWIADCZENIE MARSZAŁKA WŁADYSŁAWA ORTYLA

W ostatnich dniach jeden z regionalnych dzienników informował o moim nowym miejscu pracy w jednej z instytucji podległej rządowi RP. Niestety nie dano mi możliwości osobistego odniesienia się do tych spekulacji. W związku z tym chciałbym oświadczyć, że nie prowadziłem i nie prowadzone są żadne rozmowy w sprawie mojego przejścia do rządowych instytucji.

Stanowisko Zarządu Województwa ws. przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii

150414 - black HAWKMinisterstwo Obrony Narodowej upubliczniło termin ogłoszenia decyzji, który z oferentów w przetargu na śmigłowiec wielozadaniowy dla Wojska Polskiego zostanie zaproszony do ostatniej fazy przetargowej. W związku z tym oraz w nawiązaniu do uchwały Sejmiku Województwa Podkarpackiego z dnia 13 listopada, zwracamy się do wszystkich organów władz państwowych uczestniczących lub mających wpływ na proces wyboru nowego śmigłowca wielozadaniowego, o przeanalizowanie i wzięcie pod uwagę wszystkich aspektów, szczególnie wpływu decyzji MON na rozwój i przyszłość branży lotniczej - dumy Podkarpacia.

SPROSTOWANIE w Gazecie Codziennej "NOWINY"

sprW artykule pt. „Marszałek zapłacił 123 tys. złotych za wybranie zarządcy Centrum Wystawienniczo-Kongresowego” nieprawdziwa jest informacja, że Urząd Marszałkowski Województwa  w Rzeszowie zapłacił kancelarii SWS z Poznania kwotę 123.000 zł za przygotowanie ekspertyzy prawnej wskazującej możliwe tryby wyboru operatora Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce.