logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Newsletter Przedstawicielstwa
w Brukseli

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

171019 minsk17 projektów dotyczących wspólnego dziedzictwa kulturowego i naturalnego, otrzyma dofinansowanie ze środków Programu Polska-Białoruś-Ukraina. Kolejne 64 znalazły się na liście rezerwowej. To wyniki posiedzenia Komitetu Monitorującego, które odbyło się w tym tygodniu w Mińsku na Białorusi. Spotkaniu przewodniczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak. Wziął w nim również udział marszałek Władysław Ortyl.

Ambasador Republiki Słowackiej Dušan Krištofík przyjechał na Podkarpacie, aby wziąć udział w obchodach Dnia Republiki Słowackiej. Z tej okazji m.in. otwarto wystawę w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, a w urzędzie marszałkowskim odbyła się konferencja poświęcona współpracy biznesowej i turystycznej Polski oraz Słowacji.

170928 ocedOrganizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (Organisation for Economic Co-operation and Development - OECD) zorganizowała w Polsce Wschodniej, w dniach 24 – 28 września, wizytę studyjną w ramach projektu OECD „Supporting Decentralisation in Ukraine” dla wybranej grupy ukraińskich decydentów politycznych, aby mogli poznać doświadczenia polskich miast i regionów w skutecznym świadczeniu usług publicznych na poziomie lokalnym.

22 września br. w tut. Urzędzie miała miejsce wizyta Radcy Handlowego Ambasady Egiptu,  Abdelaziz Elsherif wraz z Katarzyną Maciąg-Asystentką.  W spotkaniu wziął udział Wicemarszałek - Bogdan Romaniuk , Kierownik Oddziału Współpracy Gospodarczej – Katarzyna Stachowicz oraz pracownik Oddziału Współpracy Gospodarczej –  Joanna Socha-Kotula.