logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Turystyka w regionie

wrota-tury

170728 spataPotencjał turystyczny Podkarpacia jest imponujący - takie przesłanie towarzyszyło spotkaniu marszałka Władysława Ortyla z Honoratą Pierwołą, prezes Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Biur Podróży SPATA w Nowym Jorku, która w towarzystwie pani Niny Tyra, członek zarządu SPATA, wizytuje województwo podkarpackie. Udział w spotkaniu wzięli także: wicemarszałek Bogdan Romaniuk, Zbigniew Halat, wiceprezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz Marcin Fijołek, prezes PROT.

Celem spotkania było zaprezentowanie możliwości turystycznych naszego regionu oraz przewag konkurencyjnych, jakimi dysponuje w tym zakresie Podkarpackie. Gościom ze Stanów Zjednoczonych pokazano filmy promujące region oraz zaprezentowano ofertę turystyczną. Dziś, obie panie uczestniczą w objeździe po województwie, zobaczą między innymi Zamek w Krasiczynie i kompleks w Arłamowie.

Wizyta pani prezes na Podkarpaciu jest konsekwencją zarówno rozmów nawiązanych podczas ubiegłorocznego Forum Polonii Amerykańskiej, które odbyło się w naszym regionie, ale też następstwem majowej wizyty w Chicago, kiedy zaprezentowano ofertę turystyczną Podkarpacia przygotowaną przez PROT oraz filmy promujące region. Podkarpacka oferta została wówczas przyjęta z dużym zainteresowaniem.

SPATA to organizacja skupiająca agencje turystyczne z terenu całych Stanów Zjednoczonych. Towarzystwo rozpoczęło swoją działalność 18 sierpnia 1959 r. w Nowym Jorku. W ciągu ponad 50-letniej historii SPATA liczba członkostwa wzrosła do ponad 150 aktywnych i stowarzyszonych agencji członkowskich, linii lotniczych, operatorów turystycznych i firm mających bezpośrednie wpływ na promowaniem turystyki w Polsce, Europie Środkowej i byłych krajach radzieckich. Obecnie SPATA współpracuje z Polską Organizacją Turystyczną w zakresie utrzymania i rozszerzenia roli Polskiego Narodowego Biura Turystycznego w Nowym Jorku. SPATA ściśle współpracuje z różnymi organizacjami turystycznymi w Polsce.

Tekst:
Daniel Kozik
Biuro Prasowe UMWP

komunikart art tour

300x60 interreg Pl Sk Podkarpackie

greenvelo 300x53

Statystyka

Odwiedza nas 444 gości oraz 0 użytkowników.