logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Turystyka w regionie

wrota-tury

170614 morsyPonad 200 rowerzystów ze Stalowej Woli, Gorzyc, Sandomierza, Tarnobrzega, Niska Rudnika oraz innych miejscowości, bawiło się 11 czerwca na „Pikniku Rowerowym z Lodołamaczami”, który odbył się w Radomyślu nad Sanem.

Większość uczestników imprezy stanowili rowerzyści podróżujący przez Powiat Stalowowolski w ramach „5 Rodzinnego Powiatowego Rajdu Rowerowego”. A piknik przygotowany na terenie Diecezjalnego Ośrodka Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej AUGUSTIANUM w Radomyślu nad Sanem, był dla nich znakomitą okazją nie tylko do wytchnienia w podróży, ale również do doskonałej zabawy. A tę zapewnili organizatorzy imprezy – Stalowowolski Klub Morsów „Lodołamacze”.

Wbrew powszechnej opinii, morsy są aktywne nie tylko zimą, ale i latem. Gdy jest ciepło i nie ma przerębli w których moglibyśmy siedzieć, wtedy wychodzimy z wody i szukamy wyzwań na lądzie – śmieje się Tomasz Wosk, sekretarz klubu „Lodołamacze”.

Takim wyzwaniem okazał się właśnie „Rowerowy Piknik z Lodołamaczami”. Celowo zorganizowano go 11 czerwca, ponieważ właśnie tego dnia odbywała się duża cykliczna impreza dla rowerzystów – „Rodzinny Powiatowy Rajd Rowerowy”.

To rajd organizowany przez Powiat Stalowowolski, który cieszy się ogromną popularnością wśród rowerzystów. Pomyśleliśmy, że to właśnie z takimi ludźmi chcemy bawić się na naszym pikniku. Fajnie, że udało nam się znaleźć doskonałych partnerów do zorganizowania imprezy: stalowowolskie Starostwo Powiatowe, Diecezjalny Ośrodek Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej AUGUSTIANUM, który nas ugościł, no i przede wszystkim Województwo Podkarpackie, które było sponsorem wydarzenia – mówi Tomasz Wosk.

Podczas pikniku panowała wspaniała, przyjacielska atmosfera. Nie zabrakło jednak elementów rywalizacji, a to za sprawą licznych konkursów, przygotowanych przez „Lodołamaczy”. Był więc min.:, slalom na rowerze, rzut oponą, a nawet bieg w alkogoglach. Zresztą ta ostatnia konkurencja była najbardziej widowiskowa i wywoływała salwy śmiechu zarówno wśród startujących, jak i widzów.

Oprócz zmagań sprawnościowych, stalowowolskie morsy zadbały również o to, aby rowerzyści poćwiczyli również „szare komórki”.

Skoro sponsorem nagród było Województwo Podkarpackie, przygotowaliśmy więc konkurs: „Co Ty wiesz o Podkarpackiem?”. Pojawiły się więc między innymi pytania o: przemyską twierdzę, pałac w Krasiczynie, fabryki wybudowane w ramach COP, czy wysokość zapory na Jeziorze Solińskim. Jesteśmy zbudowani, ponieważ uczestnicy popisali się niezłą wiedzą. Drugi konkurs wiedzy dotyczył natomiast Wschodniego Szlaku Rowerowego „Green Velo”. I również nieprzypadkowo. Po pierwsze – piknik odbywał się pod patronatem „Green Velo”, a po drugie – jego uczestnicy dojechali na imprezę właśnie tym szlakiem, ponieważ Radomyśl nad Sanem leży na jego trasie – tłumaczy Tomasz Wosk.

Nie tylko na zwycięzców, ale w ogóle wszystkich konkursów, czekały wspaniałe nagrody ufundowane przez Województwo Podkarpackie, m.in.: pulsometry, liczniki rowerowe, rękawice, bidony i wiele innych gadżetów przydatnych podczas rowerowych wypraw.

Wspaniała atmosfera jaka panowała podczas imprezy, wskazuje na to, że piknik przygotowanych przez stalowowolskich morsów dla rowerzystów nie był ostatnim.

Tomasz Wosk

 

komunikart art tour

300x60 interreg Pl Sk Podkarpackie

greenvelo 300x53

Statystyka

Odwiedza nas 751 gości oraz 0 użytkowników.