logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Turystyka w regionie

wrota-tury

170427 hotel

Holiday Inn Express czwartej generacji - hotel jakiego nie ma jeszcze w Polsce zostanie wybudowany w Jasionce obok portu lotniczego i G2A ARENA. Dziś, tj. 26 kwietnia, zarząd portu podpisał w tej sprawie umowę ze spółką Chopin Airport Development. Zgodnie z umową liczący 120 pokoi obiekt ma być oddany do użytku w pierwszej połowie 2019 roku. Hotel będzie działał pod marką Holiday Inn Express w ramach globalnej sieci Intercontinental Hotel Groups (IHG).

Umowa została podpisana podczas konferencji prasowej, w której wzięli udział: Marszałek Województwa Podkarpackiego- Władysław Ortyl, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka - Michał Tabisz, prezes CAD - Gheorghe Marian Cristescu oraz dyrektor ds. Strategii i Rozwoju CAD - Adam Pilczuk.

Bardzo się cieszę, że jesteśmy dzisiaj w Rzeszowie. Długo rozmawialiśmy na temat naszej współpracy. I jesteśmy pod wrażeniem tych wszystkich realizacji: piękne lotnisko, centrum kongresowe. To robi na nas wrażenie – zapewniał podczas spotkania prezes CAD – G. Cristescu.

 Dodał, że liczy na współpracę pomiędzy lotniskiem, G2A ARENA i przyszłym hotelem. Gheorghe Cristescu mówił też o tym, że hotel, który będzie budowany w Jasionce jest nowym produktem na rynku hotelarskim, jakiego jeszcze nie ma w naszym kraju.

 Marszałek W. Ortyl mówił z kolei, że hotel był długo wyczekiwaną i potrzebną inwestycją w tym rejonie.

 Bardzo nas cieszy, że jest to hotel najnowszej generacji. Zawsze mówimy, że jesteśmy regionem innowacyjnym, więc dobrze, że i w tym obszarze te innowacje do nas trafiają, bo one wcale nie muszą się przecież wiązać tylko z lotnictwem czy z przemysłem – podkreślał marszałek W. Ortyl, który uczestniczył w podpisaniu umowy na budowę hotelu.

Prezes portu lotniczego w Jasionce, Michał Tabisz mówił, że cieszy go fakt, iż obok lotniska powstanie hotel tak znanej marki, gdyż będzie to promocja dla całego województwa.

Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że Rzeszów i Podkarpacie to są ciągle marki na dorobku. A posiadając tak znaną markę jak Holiday Inn zwiększamy szansę na to, że biznesmen czy turysta, zastanawiając się nad wyborem lokalizacji, widząc, że jeżeli ma możliwość skorzystania z marki, którą zna na świecie to zdecyduje się tu przyjechać – tłumaczył prezes portu w Jasionce M. Tabisz.

Hotel, który powstanie w Jasionce ma być 120-pokojowy, a jego budowa ma kosztować od 25 do 28 mln złotych. Obiekt ma być innowacyjny, dostosowany głównie do potrzeb klientów, którzy są w podróży służbowej.

Filozofią firmy i produktu Holiday Inn czwartej generacji jest optymalizacja pewnych rozwiązań. Będzie to głównie hotel dedykowany klientowi korporacyjnemu, który będzie w nim krótko, dzień, dwa dni i będzie w nim pracował, dlatego w wielu różnych miejscach we wspólnej przestrzeni będą porty USB, monitory, tablety do sprawdzenia poczty. To będą innowacyjne rozwiązania zapewniające najnowsze technologie – zapewniał dyrektor ds. Strategii i Rozwoju CAD - Adam Pilczuk.

Spółka Chopin Airport Development to część Przedsiębiorstwa Państwowego “Porty Lotnicze”, jest liderem inwestycji okołolotniskowych w Polsce. Podstawową misją i celem spółki jest zagospodarowanie obszarów okołolotniskowych poprzez rentowną realizację projektów hotelowych. W chwili obecnej w portfolio spółki znajdują się 4 hotele: czterogwiazdkowy Courtyard by Marriott przy Lotnisku Chopina, trzygwiazdkowe hotele Hampton by Hilton zlokalizowane przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku oraz trzygwiazdkowy hotel wypoczynkowy Best Western Jurata na Półwyspie Helskim.

 

 

Monika Konopka Biuro prasowe UMWP

Fot. M. Mielniczuk

Video S. Kieszkowski

komunikart art tour

300x60 interreg Pl Sk Podkarpackie

greenvelo 300x53

Statystyka

Odwiedza nas 829 gości oraz 0 użytkowników.