logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Turystyka w regionie

wrota-tury

150304-croatiaRozmowy biznesowe B2B oraz spotkania z touroperatorami z Żupani Zadarskiej, to główne punkty programu wizyty studyjnej w Chorwacji przedstawicieli Województwa Podkarpackiego oraz biur podróży z naszego regionu, którzy w dniach 25 – 27 lutego br., przebywali w Zadarze.

Zaistniała sytuacja polityczna za naszą wschodnią granicą sprawiła, że touroperatorzy z województwa podkarpackiego poszukują innych kierunków i nowych ofert. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży turystycznej Województwo Podkarpackie i Żupania Zadarska wspólnie zorganizowały rozmowy biznesowe połączone z objazdem studyjnym, które stały się doskonałą okazją do przygotowania nowych, różnorodnych pakietów turystycznych przez podkarpackie biura. Pierwsze oferty pojawiły się na stronach internetowych biur tuż po powrocie.

Spotkania B2B poprzedziła prezentacja potencjału turystycznego i ekonomicznego naszego województwa przedstawiona przez panią Marię Michur – Ziembę, Zastępcę Dyrektora Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej, UMWP. Prezentacja przyjęta została z dużym zainteresowaniem ze strony dziennikarzy oraz touroperatorów z Żupani Zadarskiej, którzy szczególną uwagę zwrócili na ofertę uzdrowiskową, SPA oraz enoturystykę. Pojawiły się już pierwsze pomysły zorganizowania wyjazdu studyjnego dla przedstawicieli mediów oraz chorwackich biur i agencji turystycznych, którzy są zainteresowani zaprezentowaną ofertą Województwa Podkarpackiego. Dodatkową okazją do zapromowania walorów i atrakcji turystycznych regionu były udzielone wywiady dla lokalnej telewizji oraz radia.

W ramach wizyty miało miejsce również spotkanie z panią Ireną Ćosić, Dyrektorem lotniska w Zadarze, w celu omówienia możliwości uruchomienia sezonowych lotów czarterowych. Ustalono, że wiosną bieżącego roku rozmowy będą kontynuowane z udziałem przedstawicieli lotnisk Zadaru i Jasionka – Rzeszów.

 

Kinga Aleksandrowicz-Kostępska
dep. Promocji i Współpracy Gospodarczej

 

komunikart art tour

300x60 interreg Pl Sk Podkarpackie

greenvelo 300x53

Statystyka

Odwiedza nas 546 gości oraz 0 użytkowników.