mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Sport w regionie

wrota-spor

DSC07024Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w gościnnej hali Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej koło Leżajska, podczas meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet pomiędzy KTS Spar-Zamek Tarnobrzeg a Bronowianką Kraków. Na wydarzenie przybyła Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska.

Wśród gości obecni byli także: sekretarz i podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Bogusław Ulijasz i Dorota Idzi oraz prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Wojciech Waldowski.

Li Qian otrzymała z rąk wicemarszałek Marii Kurowskiej nagrodę finansową Marszałka Województwa Podkarpackiego za zajęcie trzeciego, historycznego miejsca w grze podwójnej kobiet na Mistrzostwach Świata w Tenisie Stołowym w Suzhou w Chinach, w kwietniu tego roku. Za mistrzowskie przygotowanie medalistki, Nagrodą Marszałka uhonorowany został również trener KTS-u Zbigniew Nęcek. Tego dnia Li Qian otrzymała także nagrodę pieniężną Polskiego Związku Tenisa Stołowego i listy gratulacyjne z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przy blisko pół tysięcznej publiczności mistrzynie Polski z Tarnobrzegu pokonały 3:0 Bronowiankę.

Li Qian

Tenisistka stołowa chińskiego pochodzenia, reprezentująca Polskę od 2007 roku. Pierwsza polska tenisistka stołowa, która wywalczyła prawo gry na Igrzyskach Olimpijskich (Pekin 2008). Startowała również na IO w Londynie (2012). Srebrna i brązowa mistrzyni Europy. Wielokrotna indywidualna i drużynowa mistrzyni Polski w tenisie stołowym. W bieżącym roku zdobyła medale w grze podwójnej kobiet na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.

Zbigniew Nęcek

Trener, twórca potęgi tarnobrzeskiego kobiecego tenisa stołowego. Pracę w Siarce Tarnobrzeg rozpoczął w 1987 roku. Po czterech latach zdobył z drużyną pierwsze z dwudziestu czterech mistrzostwo Polski. Jego klub z sukcesami reprezentował Polskę w Pucharze Europejskiej Unii Tenisa Stołowego. Wybitny trener, świetny psycholog, menedżer. Trener reprezentacji Polski kobiet.