logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Kultura w regionie

wrota-kult

170224 nagrodaKsiądz prałat Kazimierz Kaczor - kapłan diecezji przemyskiej, działacz społeczny, długoletni proboszcz parafii w Haczowie i najdłużej posługujący diecezjalny duszpasterz rolników został laureatem Nagrody imienia biskupa Romana Andrzejewskiego. W uroczystości wręczenia prestiżowej nagrody uczestniczyła wicemarszałek Maria Kurowska.

170222 zhrObchodzony 22 lutego Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni, które przypomina o braterstwie łączącym skautów na całym świecie. Z tej okazji harcerzom z Podkarpackiej Chorągwi ZHR życzenia złożył marszałek Władysław Ortyl.

170220 porozumieniaMszą świętą koncelebrowaną w intencji ojczyzny i polskich rolników, rozpoczęły się w Rzeszowie obchody XXXVI rocznicy Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich. W komitecie honorowym znalazł się m.in. marszałek Władysław Ortyl.

170217 akZ inicjatywy kierownictwa podkarpackiego okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rzeszowie, odbyły się obchody rocznicowe powstania AK. W uroczystościach wziął udział marszałek Władysław Ortyl.

Wit Karol WojtowiczPoruszające spotkanie Łańcuckiej Resursy Kultury Pamięci w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tym razem w Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej.

170124 oplatekpsstSamorządowcy z Podkarpacia spotkali się w Filharmonii Podkarpackiej, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie noworoczne życzenia. Gości powitał Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego i jednocześnie Przewodniczący Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych. 

Zakład Historii i Kultury Żydów, Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, przez swoją działalność stara się pokazać w jaki sposób społeczność żydowska na przestrzeni wieków wrosła w dzieje i kulturę polską. Od dziewięciu lat jest organizatorem Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu, które  wrosły już w wielokulturową symbolikę miasta Rzeszowa.

170110 oplatekMIELECTradycyjnie jak co roku Międzyzakładowa Komisja NSZZ Solidarność PZL Mielec zorganizowała spotkanie opłatkowe. Błogosławieństwa pracownikom firmy udzielił biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Stanisław Salaterski. W imieniu marszałka Władysława Ortyla życzenia składał wicemarszałek Bogdan Romaniuk. 

170106 orszakPokój i Dobro - to zawołanie tegorocznego Orszaku Trzech Króli. W wielu miejscowościach regionu odbyły się tradycyjne Jasełka, będące częścią ogólnonarodowych obchodów Święta Objawienia Pańskiego. W tym roku do grona kolędujących miast Podkarpacia dołączył Mielec.

160105 oplatekTuż przed Świętem Trzech Króli, pracownicy urzędu marszałkowskiego spotkali się, by złożyć sobie życzenia z okazji minionych świąt i rozpoczętego 2017 roku. 

Statystyka

Odwiedza nas 358 gości oraz 0 użytkowników.