logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

esanokZarząd województwa podjął uchwałę, która w poniedziałek 24 lutego trafi pod obrady radnych sejmiku województwa. Uchwała dotyczy stanowiska samorządu w związku z sytuacją na Ukrainie – powiedział na konferencji w urzędzie marszałkowskim członek zarząduTadeusz Pióro.

Członek zarządu poinformował również, że podkarpackie szpitale są przygotowane na ewentualne przyjęcia Ukraińców wymagających pomocy lekarskiej.

Tadeusz Pióro powiedział na konferencji, że Szpital Wojewódzki im. Św. Ojca Pio w Przemyślu już od dłuższego czasu jest gotowy na przyjęcie ewentualnych pacjentów z Ukrainy.

- Wydawało się, że takiej potrzeby nie będzie, teraz to staje się jednak bardziej prawdopodobne, że nasze szpitale będą musiały przyjąć osoby z Ukrainy – mówił Tadeusz Pióro 
– Potwierdzam, że trzy nasze szpitale czyli szpital wojewódzki w Przemyślu, Szpital Nr 2 w Rzeszowie i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. F. Chopina w Rzeszowie są przygotowane do przyjęcia chorych i poszkodowanych. Przygotowane jest też rzeszowskie pogotowie, gdyby trzeba było przewozić pacjentów między szpitalami.

Członek zarządu powiedział także, że w szpitalu wojewódzkim w Przemyślu od 10 dni przebywa młody mężczyzna z Ukrainy, któremu udzielono niezbędnej pomocy medycznej. Tadeusz Pióro poinformował również, że są chętni lekarze ze szpitala wojewódzkiego w Przemyślu, którzy w razie potrzeby są gotowi pojechać na Ukrainę, jeżeli będzie taka potrzeba.

- Dyrektor szpitala deklaruje, że umożliwi lekarzom wyjazd, jednocześnie zapewniając pełne bezpieczeństwo pacjentów przebywających w przemyskim szpitalu – powiedział Tadeusz Pióro, dodając, że wyjazd lekarzy powinien odbywać się w ramach organizacji takich jak np. Polski Czerwony Krzyż czy Lekarze Bez Granic, gdyż wtedy mieliby zapewnione większe bezpieczeństwo i ochronę prawną.

 

http://esanok.pl/2014/podkarpackie-szpitale-sa-gotowe-na-przyjecie-ukraincow.html