logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

gospodarka podkarpackaJedna z największych inwestycji kubaturowych ma już wykonawcę. Ale do rozpoczęcia daleko.

Otwarcie ofert nastąpiło jeszcze 2 sierpnia. Wszystkie przekroczyły kwotę przewidzianą na ten cel w budżecie województwa podkarpackiego. Komisja przetargowa zawiesiła postępowanie. W poniedziałek (28 października) sejmik niemal w ostatniej chwili zwiekszyl finansowanie. Dziś (środa, 30 października) komisja przetargowa w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego rozstrzygnęła postępowanie, uznając że konsorcjum powiązanych ze sobą Best Construction i Karpat Bud złożyło najkorzystniejszą ofertę. To było prawie 123 mln zł.

Teraz Urząd Zamówień Publicznych będzie przeprowadzał kontrolę uprzednią, procedurę stosowaną przy zamówieniach finansowanych przez Unię Europejską. Może ona potrwac nawet trzy tygodnie. Jest jeszcze czas na odwołania ze strony pozostałych firm. Mają one zostać załatwione najpóźniej do końca roku.

Jak mówił w poniedziałek marszałek Władysław Ortyl, zarząd województwa ma świadomość, że w tym roku nie nastąpi wbicie pierwszej łopaty.

Inwestycja musi zakończyć się w III kwartale 2015 roku, by zostało trzy miesiące na rozliczenie. To ostatni z możliwych terminów.

ac

 

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/6163/przetarg-na-centrum-wystawienniczo-kongresowe-w-jasionce-rozstrzygniety