logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

galicjuszOcalić od zapomnienia smak staropolskich potraw, przygotowywanych według tradycyjnych receptur oraz integracja lokalnej społeczności - takie cele przyświecały organizacji imprezy 'Przysmaki z gminy Rokietnica'.

Odbyła się ona właśnie w Rokietnicy, 26 października br. Jej gościem, a zarazem współgospodarzem był Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar. 

"Świadomość atutów naszych lokalnych społeczności, umiejętność ich wydobywania i prezentowania są wielkim potencjałem. Cieszę się, że Państwo chcą i umieją go wykorzystać. To wspaniale, że czerpiąc z bogactwa tradycji, jej elementy umieją Państwo uczynić swym znakiem rozpoznawczym" - oznajmił w czasie konkursu kulinarnego wicemarszałek Kuźniar. 

Podkreślał ona także jak wielka jest waga przekazywania tradycji, także tradycji kulinarnych, z pokolenia na pokolenie oraz jak cenne jest tworzenie okazji do promowania naszego regionu przez pryzmat wyrafinowanych smaków, które bardzo często goszczą na podkarpackich stołach. 

"Wielkim, choć niekiedy wciąż zbyt mało docenianym atutem wielu lokalnych społeczności jest ich dziedzictwo kulinarne. Województwo Podkarpackie od lat promuje swój potencjał między innymi przez pryzmat tradycyjnej żywności najwyższej jakości" - stwierdził w swoim wystąpieniu wicemarszałek Lucjan Kuźniar. 

Zorganizowany w Rokietnicy konkurs kulinarny połączony z degustacją został dofinansowany decyzją Zarządu Województwa Podkarpackiego ze środków Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Województwie Podkarpackim.