logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

gospodarka podkarpackaSpazio aperto czyli ruszył włoskojęzyczny profil województwa podkarpackiego na Facebooku.

Od kilku tygodni z lotniska Rzeszów-Jasionka można Eurolotem dostać się do Rzymu. Czas zatem na działania promocyjne na tym rynku.

- W związku z uruchomieniem połączenia i tym samym przybliżeniem do nas nieco rynku włoskiego kontynuujemy ekspansję informacyjną na tym kierunku – zapowiedział Jarosław Reczek, dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego. - Kolejnym krokiem jest nasz włoskojęzyczny profil na facebooku: Regione Podkarpackie - spazio aperto

"Spazio aperto" to oczywiście "Przestrzeń otwarta" czyli hasło promocyjne województwa.

Profil został uruchomiony we wtorek późnym popołudniem. W środę rano miał 16 fanów. Różni się jednak od funkcjonującego już polskojęzycznego profilu.

- Będziemy tam zamieszczać przede wszystkim zdjęcia, a nie np. zaproszenia na imprezy – mówi Izabela Fac, kierownik Oddziału Promocji w Departamencie Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego. - Naszym zdaniem tym, co może zainteresować Włochów jest architektura drewniana, której nie ma na Półwyspie Apenińskim.

To pierwszy obcojęzyczny profil regionu. Za kilka dni ma pojawić się strona w języku angielskim. Redagowana będzie jeszcze inaczej, znajdą się tam bowiem również informacje związane z promocją gospodarczą, jak i z możliwością spędzania wolnego czasu.

Obcojęzyczne strony redagować będą pracownicy Oddziału Promocji, znający włoski i angielski.

W Urzędzie zastanawiają się również nad uruchomieniem kolejnych wersji językowych, w tym być może po rosyjsku lub ukraińsku.

ac

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/5989/promocja-podkarpackiego-takze-po-wlosku-i-angielsku