logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

radio rzeszowUrząd Kontroli Skarbowej w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim. Wczoraj rozpoczęła się kontrola zasad wypłacania unijnych dotacji przedsiębiorcom.

To kolejny krok w kierunku wznowienia certyfikacji unijnych dotacji. Urząd Marszałkowski zabiega o to od kilku miesięcy. Marszałek Władysław Ortyl ma nadzieję, że kontrola przebiegnie sprawnie, ponieważ do 30 września informacja o jej wynikach ma trafić do Brukseli.

Certyfikacje zawieszono po aferze związanej z byłym marszałkiem Mirosławem Karapytą. Komisja Europejska pozytywnie zareagowała na wnioski płynące z Urzędu Marszałkowskiego i chce uzyskać niezależną opinię Polskiej Instytucji Audytowej, którą jest Urząd Kontroli Skarbowej. To niezbędny krok, aby Komisja Europejska ponownie zaczęła zatwierdzać wypłaty dotacji dla podkarpackich przedsiębiorców, a co za tym idzie refundować wydatki poniesione przez Urząd Marszałkowski.

 

http://www.radio.rzeszow.pl/aktualnoci-podkarpacie/item/27099-coraz-bli%C5%BCej-wznowienia-certyfikacji-unijnych-dotacji