logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

gospodarka podkarpackaRZESZÓW. Spotkania reprezentantów krajów i regionów, przez które przebiegać będzie Via Carpathia.

 Marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta, przewodniczący Kraju Preszowskiego Peter Chudik oraz poseł Zbigniew Rynasiewicz są organizatorami konferencji „Szlak drogowy Via Carpatia – szansą na wzmocnienie przewag konkurencyjnych wschodnich regionów UE". Konferencja odbędzie się w dniu 30 listopada w godzinach 9.30-15.00 w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Udział w niej weźmą przedstawicieli 39 regionów europejskich, które ma przecinać szlak Via Carpatia (z Litwy, Polski, Słowacji, Węgier, Rumunii, a także przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, posłów, senatorów i europarlamentarzystów z województwa.

- Województwo podkarpackie, jako gospodarz dotychczasowych spotkań ministrów ds. transportu oraz miejsce podpisania Deklaracji Łańcuckich, poczuwa się do szczególnej odpowiedzialności za promowanie idei tego szlaku oraz podejmowanie starań ws. jego budowy – informuje Wiesław Bek, rzecznik marszałka województwa. - Uważamy bowiem, że ta droga ma wielkie znaczenie dla regionów, przez które ma przebiegać.

Jak dodaje Wiesław Bek, nie bez znaczenia jest również fakt, że na polskim odcinku Via Carpatia biegnie wzdłuż wschodnich granic UE, w tym w sąsiedztwie z krajami Partnerstwa Wschodniego: Białorusią i Ukrainą. Budowa szlaku drogowego Via Carpatia otwierałaby komunikacyjnie całą Europę na kraje Partnerstwa Wschodniego.

ac