logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

gospodarka podkarpackaRZESZÓW. Sześćdziesięciu wystawców z całego Podkarpacia prezentuje produkty tradycyjne, ekologiczne i regionalne w nowej hali Agrohurtu przy ul. Lubelskiej. Patronem medialnym jest gospodarkaPodkarpacka.pl.

 Wśród wystawców są zarówno znane firmy wędliniarskie (Jan Fołta z Markowej, Taurus, Góra Ropczycka, Jasiołka), jak i koła gospodyń oferujące wypieki, chleb. Z kolei Teresa Łysikowska z Krzeszowa oferuje nalewki, jak i powidła krzeszowski. Są też producenci miodu, w tym miodu ekologicznego. Są też ekologiczne sery czy soki z Nowej Sarzyny.

W sobotę impreza rozpocznie się o godz. 9. Na początek zaplanowano konkurs florystyczny – prezentowane będą wiązanki adwentowe i wiązanki świąteczne.

- Imprezę urządziliśmy po raz pierwszy, ale nie ostatni – mówi Adam Dziedzic, prezes Agrohurtu. – I co ważne odbywa się ona w miejscu, gdzie na handluje się na co dzień. A nasza nowa hala ma też przeznaczenie wystawiennicze.

Adam Dziedzic dodaje, że większość uczestników kiermaszu nie będzie mogła wejść ze swoją ofertą do sieci handlowych, ponieważ są za mali, nie podołają większym zamówieniom.

Ponad sto osób, głownie kobiet, choć nie tylko wzięło udział w szkoleniu, jakie przeprowadzili Izabella Byszewska, prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego i Jan Zwoliński wiceprezes tej organizacji.

Organizatorami imprezy są Urząd Marszałkowski (samorzad województwa jest udziałowcem Agrohurtu) i Podkarpacka Izba Rolnicza.

ac