logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

gospodarka podkarpackaPODKARPACKIE. Jadąc do Lublina, trzeba będzie się przesiadać w Stalowej Woli – Rozwadowie. Kilka dni temu Internet obiegła informacja o likwidacji bezpośredniego połączenia Regio z Lublina do Rzeszowa. Chodziło o pociągi „Korona" i „Resovia".

- Oświadczam, że wraz z wejściem w życie rozkładu jazdy 2012/2013 połączenie pomiędzy Rzeszowem i Lublinem nie zostanie zlikwidowane, lecz podzielone na dwie odrębne relacje Lublin – Stalowa Wola Rozwadów oraz Stalowa Wola Rozwadów – Rzeszów – prostuje marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta.

To wynik racjonalizacji kosztów połączenia oraz dostosowania pojemności taboru do rzeczywistych potrzeb podróżnych. Jak informuje marszałek bezpośrednim kursem do Lublina jeździło dziennie ok. 30 osób z Podkarpacia. Do obsługi połączenia Rzeszów – Stalowa Wola Rozwadów wystarczy tańszy w eksploatacji, jednoczłonowy autobus szynowy. Pasażerowie wsiadający do pociągu na terenie województwa lubelskiego obsługiwani będą od przyszłego roku lubelskim dwuczłonowym autobusem szynowym kursującym w relacji Lublin – Stalowa Wola Rozwadów. Powinno to zlikwidować dotychczasowy problem braku miejsc dla pasażerów po stronie lubelskiej.

- Dla pasażerów oznaczać to będzie konieczność przesiadki do drugiego szynobusu podstawionego przy tym samym peronie, ale to niewielkie utrudnienie zrekompensowane będzie większym komfortem podróży po stronie lubelskiej – dodaje Mirosław Karapyta.

Wprowadzone rozwiązanie zmniejszy opłaty, jakie ponosiły Przewozy Regionalne, np. za korzystanie z torów oraz zużycia paliwa. Budżet województwa podkarpackiego zaoszczędzi na tym ok. 150 tys. zł.