logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

 

gospodarka podkarpackaPODKARPACKIE. Oczyszczalnie ścieków, stacje uzdatniania wody, sieci kanalizacyjne i wodociągowe – te i inne projekty w zakresie gospodarki wodno – ściekowej otrzymały dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

7 sierpnia zarząd województwa zatwierdził listę projektów. Na razie umowy zostaną podpisane z 66 wnioskodawcami. Ale są duże szanse, że lista dofinansowanych projektów będzie większa.

Ogłoszony w 2011 roku nabór wniosków dotyczył działania pn. „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej". Na zatwierdzonej liście rankingowej dla tego naboru znalazło się aż 96 inwestycji. Wszystkie przeszły pozytywną oceną samorządu województwa. Na razie jednak dofinansowanie otrzyma 66 zadań na łączną kwotę 137 058 875,74 zł. Kolejne umowy będą zawierane w momencie zwolnienia się środków będących między innymi wynikiem oszczędności poprzetargowych.

Wśród największych projektów są rozbudowa Oczyszczalni ścieków w zabajce (gmina Głogów Małopolski) za prawie 15 mln zł i budowa wodociągów o stacji uzdatniania we wsi Blizne (gmina Jasienica Rosielna) – wartość projektu to 13,8 mln zł.

Zatwierdzone projekty są dofinansowane w 75% lub 50% w zależności od tego jak wnioskowała dana gmina. Największą kwotę dofinansowania 4 mln złotych dostanie aż osiem projektów. To już drugi nabór wniosków na działania w zakresie gospodarki wodno – ściekowej.