logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

 

gospodarka podkarpackaLESKO. „Budowa kompleksu sportowo – rekreacyjnego w Lesku etap I" to inwestycja warta projektu ponad 23 mln złotych brutto. Będzie to jedna z największych atrakcji turystycznych miasta, przyciągająca osoby wypoczywające w Lesku i jego okolicach zarówno w okresie letnim jak i zimowym.

Budowa potrwa do 30 czerwca 2014 roku. Powstanie przede wszystkim kryta pływalnia, która będzie głównym obiektem kompleksu sportowo–rekreacyjnego. W jej skład będą wchodzić baseny pływacki i rekreacyjny, dwie zjeżdżalnie (płaszczyznowa i rurowa) oraz brodziki dziecięcy i wanna z hydromasażem. Przy basenie pływackim powstanie składana widownia, będzie też ogólnodostępna widownia na poziomie galerii. W obiekcie znajdzie się także zespół odnowy biologicznej, składający się z działów wodolecznictwa, elektrolecznictwa, światłolecznictwa i krioterapii, fitness, siłowni i pary saun fińskich oraz punkty usługowe, szatnie wraz z natryskami i pomieszczenia pomocnicze.

- W zeszłym miesiącu zakończyliśmy betonowanie fundamentowej płyty dennej o wymiarach 55 m2 i grubości 50 cm, która znajduje się pod całym obiektem basenu, a także przelewowe zbiorniki żelbetowe zlokalizowane pod niecką basenową – mówi Roman Kawa, kierownik budowy ze Skanska SA. - Betonujemy wewnętrzne i zewnętrzne ściany piwnic o grubości 35 cm i wysokości 4 m oraz płytę denną dużej niecki basenowej.

Kryta pływalnia w Lesku będzie miejscem wypoczynku, rekreacji i aktywnego spędzania czasu wolnego dla mieszkańców miasta, powiatu oraz turystów odwiedzających region. Będzie również stanowiła doskonałą bazę sportową przeznaczoną przede wszystkim dla dzieci i młodzieży z terenu Leska i okolic. W utworzonym kompleksie organizowane będą zajęcia sportowe dla uczniów różnych szkół. Gdy nie będzie zajęć, korzystać będą mogli mieszkańcy, turyści oraz sportowcy.

Inwestorem są firma Sport Lesko i gmina Lesko. Inwestycja dofinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego.