logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Marszałek Mirosław Karapyta i członek zarządu Sławomir Mikilcz podpisali umowę na świadczenie kompleksowej obsługi prawnej przy realizacji projektu pn. „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podkarpackie”.

W wyniku zakończonego postępowania przetargowego, wykonawcą zostało Konsorcjum Kancelaria Prawna NBC-LEX Zdzisław Glimos Sp.k i Nizielski&Borys Consulting Sp. z o.o z Katowic.

Marszałek Mirosław Karapyta i odpowiedzialny merytorycznie za ten projekt Sławomir Miklicz, podkreślali, że współpraca z kancelarią to pierwszy krok do tego by przygotować się do ogłoszenia przetargu na realizację projektu sieci szerokopasmowej. - Jesteśmy pierwszym województwem, które podpisuje taką umowę i mamy szansę być pierwszym województwem, które będzie gotowe do ogłoszenia przetargu – powiedział podczas podpisania umowy Sławomir Miklicz.

Karapyta dodał, że zarząd województwa liczy, iż pomoc kancelarii znacząco przyspieszy formalności związane z realizacją projektu sieci szerokopasmowej.

Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej to projekt który zakłada budowę na zagrożonych wykluczeniem cyfrowym terenach pięciu województw Polski Wschodniej (lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie), infrastruktury teleinformatycznej uzupełniającej istniejące, należące do różnych operatorów zasoby i tworzącej regionalne sieci szkieletowe.

Celem projektu na poziomie województwa podkarpackiego jest zapewnienie do końca 2014 roku dostępu do usług szerokopasmowych dla 90 proc. mieszkańców i 100 proc. instytucji publicznych i przedsiębiorców w województwie podkarpackim.

Na realizację całego projektu w Polsce Wschodniej przeznaczono 300 milionów euro z czego 255 milionów będzie pochodziło z funduszy Unii Europejskiej.