logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

An-124 Rusłan to największy na świecie seryjnie produkowany samolot produkcji radzieckiej. Przyleciał po helikoptery wyprodukowane w Świdniku. An-124 Rusłan to największy na świecie seryjnie produkowany samolot produkcji radzieckiej. Skonstruowany został na początku lat 80-tych. Ma 69 metrów długości, a rozpiętość skrzydeł wynosi 73 metry. Zapas paliwa to 287 tysięcy litrów. Prędkość maksymalna, jaką osiąga to 863 kilometrów na godzinę.

Aktualnie na świecie lata około 55 takich maszyn. Ten powietrzny potwór był już na Jasionce w ubiegłym roku. wówczas przyjechał po odbiór wyprodukowanych w Mielcu Black Hawków. Teraz odbierze produkowane w Świdniku śmigłowce „Sokół”.

Sokół to wielozadaniowy śmigłowiec produkowany w PZL Świdnik. Powstało wiele wariantów. Od 1985 wyprodukowano ich co najmniej 150 sztuk. Sokół używany jest m.in. w takich krajach jak Polska, Czechy, Birma, Hiszpania, Korea Południowa, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Niemcy, Wietnam i Rosja. Teraz do listy dołączą Filipiny. To właśnie tam trafić mają cztery nowe maszyny.