logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Lotów do Wrocławia w ogóle nie uruchomiono. Ostatni samolot do Szczecina wyleci 8 stycznia. Ale jest i dobra wiadomość: Eurolot zamierza uruchomić loty do Poznania.
Eurolotowi w Jasionce jakoś nie idzie. Zapowiadane na październik loty do Wrocławia w ogóle się nie odbyły. Do Szczecina tylko raz udało się uzyskać dwucyfrową liczbę pasażerów. Nie pomogły atrakcyjne ceny biletów – 150 zł, ani weekendowe loty. W związku ze zbyt małym zainteresowaniem klientów Eurolot postanowił zawiesić loty do Szczecina. 8 stycznia wyleci ostatni samolot.

Specjaliści Eurolotu przyznają, że nie wiedzą, co może być tego przyczynę. Jasionkę wcale to nie dziwi: trudno, żeby pasażerowie latali nad morze w zimie. Dlatego Eurolot postanowił jeszcze raz spróbować z lotami do Szczecina - tym razem w lecie.

Również w lecie Eurolot planuje uruchomić loty do Poznania. Nie jest to być może miasto specjalnie oddalone od Rzeszowa, ale nie ma dogodnych połączeń. Bo te drogowe i kolejowe nie są specjalnie atrakcyjne dla klientów, zwłaszcza biznesowych. Ponadto jest to o wiele większe miasto biznesowe i handlowe niż Szczecin.

Specjaliści dodają jednak, że uruchomienie lotów do Szczecina będzie wymagało szeroko zakrojonej akcji promocyjnej