logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Wraz z początkiem roku szkolnego w pięciu województwach Polski Wschodniej ruszyły Lekcje o Funduszach Europejskich, których inicjatorem jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Do tej pory zrealizowano już 90 lekcji.
Ideą projektu skierowanego do nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z pięciu województw Polski Wschodniej jest przekazanie w przystępnej formie wiedzy o Funduszach Europejskich,
a przede wszystkim o zrealizowanych z ich wykorzystaniem inwestycji i o zmianach, jakie zachodzą w tych regionach dzięki Programowi Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 (PO RPW).

Dotychczas przeprowadzono 90 lekcji, a codziennie do końca października będą odbywały się kolejne. Za tak dużym zainteresowaniem konkursem stoi nie tylko możliwość zdobycia wartościowych nagród, ale również niekonwencjonalna forma zajęć z komiksem w roli głównej – wyjaśnia koordynatorka projektu, Anna Sobczyk-Grzywińska z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Na tropie Funduszy Europejskich w Polsce Wschodniej
Motywem przewodnim 45-minutowych zajęć jest specjalnie przygotowany komiks pt. Na tropie Funduszy Europejskich w Polsce Wschodniej. Komiks opowiada historię podróży po wschodnich regionach Polski. Jest w nim też wątek magiczny. Jak wyjaśnia Anna Sobczyk-Grzywińska- Uczniom, którzy w najkrótszym czasie odgadną hasło z krzyżówki, zamieszonej na ostatniej stronie komiksu, nauczyciele wręczają nadesłane przez nas gadżety. Dodatkowo wszyscy nauczyciele, którzy we wskazanym terminie prześlą potwierdzenie przeprowadzenia lekcji, wezmą udział w losowaniu nagród.

Jak mówi Prezes Zarządu Exacto sp. z o. o. – wykonawcy konkursu działającego z ramienia MRR - dr Dariusz Tworzydło: Codziennie napływają do nas relacje z zajęć. Są one często bardzo obszerne. Dostajemy zdjęcia, prezentacje i sprawozdania z lekcji. Zaangażowanie oraz pomysłowość uczniów i nauczycieli w przygotowywaniu dokumentacji pozytywnie nas zaskoczyły.

Losowanie nagród 18 listopada
18 listopada 2011r. nagrody przygotowane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego – aparaty fotograficzne, teczki i notatniki oraz profesjonalne pomoce edukacyjne– zostaną rozlosowane między nauczycieli, którzy przeprowadzili Lekcje o Funduszach Europejskich.
Dotychczas z lekcji o Funduszach Europejskich skorzystał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Rzemiósł Różnych w Zamościu, Zespół Szkół Nr 2 w Dukli, Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie , Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie, Zespół Szkół Zawodowych w Dynowie.

Więcej szczegółów oraz relacje z Lekcji o Funduszach Europejskich można znaleźć na stronie: www.PolskaWschodnia.gov.pl/lekcja.