logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

W czwartek, 22 września 2011 r., Państwowy Dom Dziecka w Strzyżowie obchodził 60-lecie swego istnienia. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 Mszą św. koncelebrowaną, którą sprawowali pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Kazimierza Górnego, Ks. Stanisław Słowik - dyrektor diecezjalnej Caritas oraz Ks. dr Jan Wolak - proboszcz strzyżowskiej Kolegiaty.

Dyrektor PDD Renata Półzięć, wraz z najmłodszą wychowanką Domu Dziecka - Basią poprosiła Pasterza Diecezji o przewodniczenie wspólnej modlitwie dziękczynnej za wszelkie dobro, jakie poprzez Wychowawców, stało się udziałem Wychowanków, wraz z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo.
Wzruszony Ksiądz Biskup, przypomniał, jak wielkim skarbem jest dziecko i jak piękną jest troska o niego, sprawowana z miłością i rozpoczął uroczystą liturgię.

Homilię wygłosił Ks. Prałat Stanisław Słowik, dyrektor diecezjalnej Caritas, rozwijając myśl Księdza Biskupa i mówiąc o wadze wychowania i kształtowania dziecięcych serc, umysłów i sumień.

Liturgię przygotowali Wychowawcy i Wychowankowie Domu Dziecka a po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy jubileuszu spotkali się na placu odnowionego pałacu Konopków, który mieści Dom Dziecka.

Gratulację i życzenia składali m.in. Biskup Rzeszowski, przedstawiciel Marszałka i Wojewody, Kuratora, Starosta i Burmistrz Strzyżowa oraz dyrektorzy instytucji i placówek wychowawczych województwa i powiatu.

Miłym akcentem była obecność gości z Holandii, którzy na różne sposoby od lat pomagają tej szacownej Instytucji.
Całość zakończyła się uroczystym obiadem a dzieciom zapewniono wiele atrakcji do samego wieczora.