logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Lotnicze akrobacje, ekspozycje sprzętu lotniczego, występy artystyczne gwiazd, prezentacje, mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży – tak w skrócie wygląda plan I Podkarpackich Pokazów Lotniczych. Ich organizatorem jest Samorząd Województwa Podkarpackiego, a współorganizatorem i gospodarzem pierwszej edycji imprezy jest Samorząd Miasta Mielca. O planach poinformował w Mielcu marszałek Władysław Ortyl podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Lotnicze akrobacje, ekspozycje sprzętu lotniczego, występy gwiazd, prezentacje, mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży – tak wygląda plan I Podkarpackich Pokazów Lotniczych.

W Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie powstał specjalny zespół ekspertów, który zajmie się ratowaniem podkarpackiej kolei. Na jednym z pierwszych spotkań, które odbędzie się 17 lutego będą rozmawiac o przyszłości linii nr 108 kursującej na trasie Jasło-Zagórz.

Znalezienie optymalnych rozwiązań dla podkarpackiej kolei – tak w skrócie można opisać cel powstania specjalnego zespołu, powołanego w Urzędzie Marszałkowskim.

Najważniejsze inwestycje planowane w tegorocznym budżecie województwa, zmiany organizacyjne w urzędzie, inwestycje planowane w ramach nowego RPO na lata 2014-2020, a także kwestie dotyczące budowy Centrum Wystawienniczo-Kongresowego i połączeń kolejowych – to główne tematy czwartkowej konferencji zarządu województwa.