logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

nowiny Delegacja beniaminka Orlen Ligi Developresu Rzeszów stawiła się wczoraj, na specjalne zaproszenie, u marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla.

Zaczęło się od gratulacji dla siatkarek i zarządu klubu za awans do ekstraklasy. Marszałek Ortyl zadeklarował też, że będzie wspierał zespół siatkarek w walce o najwyższe cele. 
- Rozumiemy, że przybywa nam kolejny zespół, który pewnie będzie nas kosztował, ale cieszymy się z tego powodu i mogę śmiało powiedzieć, wsparcie z naszej strony będzie – powiedział W. Ortyl.

Za wsparcie dziękował wiceprezes Kozieł. - Na pewno się ono nam przyda. Będziemy chcieli się odwzajemnić jak najlepszą grą i godnie promować województwo - mówił.
Developres reprezentowały siatkarki Magdalena Olszówka i Paulina Peret oraz prezes Rafał Mardoń, wiceprezes Wiesław Kozieł, a także właściciel firmy Developres Ryszard Walas. Marszałek otrzymał od siatkarek pamiątkową koszulkę, którą wyprodukowano specjalnie z okazji awansu, a także fotografię zespołu wraz z autografami zawodniczek. 
- Zapraszam wszystkich na nasze mecze, zarówno władze jak i kibiców. Pierwszy gramy z mistrzem Polski – liczymy na komplet na widowni – powiedział Ryszard Walas. 
Działacze Developresu podczas spotkania pochwalili się też wiadomością, że świeżo upieczona zawodniczka drużyn juniorskich Developresu, 17-letnia Kinga Stronias otrzymała powołanie do pierwszej reprezentacji Polski na mecze z Grecją. 
Mierząca 185 cm Kinga Stronias jest wychowanką UKS-u Dargfil Tomaszów Mazowiecki. W minionym sezonie była zawodniczką SMS-u PZPS Sosnowiec, ostatniego zespołu I ligi. Stronias jest również młodzieżową reprezentantką Polski. W marcu została powołana do kadry juniorek wraz z Aleksandrą Kazałą. Obie zawodniczki w nowym sezonie będą występować w rozgrywkach Młodej Ligi. Oprócz tego będą również w szerokim składzie pierwszego zespołu Marcina Wojtowicza.

 

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140612/SPORT06/140619851