logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

super nowosci30 grudnia rozpocznie się budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego.

Prawie 135 mln złotych będzie kosztować budowa Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce pod Rzeszowem. 19 grudnia br. podpisana została umowa na jego realizację, a w poniedziałek nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy wykonawcy – konsorcjum firm Best Construction oraz Karpat – Bud. Budowa CWK rozpocznie się 30 grudnia br.

Ponad 64 miliony złotych na tę inwestycję pochodzić będzie ze środków unijnych, a ponad 70 mln złotych wyłoży Województwo Podkarpackie ze swojego budżetu.

- Budowa CWK to sztandarowa inwestycja, która powinna i będzie wizytówką województwa podkarpackiego – mówi Artur Grzesik, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która w imieniu Urzędu Marszałkowskiego zarządza tą inwestycją. – Ten dzień był długo oczekiwany i w końcu nastąpił. Umowa została podpisana i teraz wdrażamy plan, który jest przyjęty. Chcemy budowę zakończyć w terminie, rozliczyć, żeby zaczęła służyć rozwojowi regionu – dodaje.

Centrum w Jasionce podzielone będzie na dwie części: kongresową (bryła odwróconego stożka) i wystawienniczą (bryła elipsoidy). Łączna powierzchnia netto budynku wyniesie 27 552 mkw. W części kongresowej znajdą się dwie sale konferencyjne, restauracja z zapleczem kuchennym, sala bankietowa i kongresowa, szatnia, i inne. W części wystawienniczej znajdzie się przestrzeń wystawowa o powierzchni ponad 7500 mkw, pomieszczenia biurowe, podziemna przestrzeń parkingowa, pomieszczenia techniczne, i inne.

CWK w założeniach samorządu województwa będzie miejscem dla innych instytucji i agend międzynarodowych, nastawionych na rozwój wiedzy, przedsiębiorczości i innowacyjności. Termin zakończenia budowy Centrum i rozliczenia projektu przypada na koniec 2015 roku.

Arkadiusz Rogowski

 

http://supernowosci24.pl/to-bedzie-wizytowka-podkarpacia/