logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

nowiny W ubiegłym roku atrakcją forum innowacji była m.in. elektryczna kolejka jeżdżąca po ulicach Rzeszowa. Jakie cuda techniki przygotowano w tym roku, będzie można zobaczyć w Miasteczku Innowacji30 i 31 maja.

Forum Innowacji rozpocznie się jutro godz 12. w Rzeszowie. Firmy branży IT w Miasteczku Innowacji (obok Millenium Hall) pokażą cuda techniki i wiele atrakcji.

Oprócz poważnych dyskusji z udziałem wybitnych autorytetów świata nauki i technologii będą też atrakcje dla wszystkich. M.in. PGE Obrót zaprasza na Piknik Naukowy by zaprezentować ciekawostki naukowo-techniczne dla dzieci, i dorosłych (praca elektrowni jądrowej oraz wiatrowej.

Przy Millenium Hall

Idea Miasteczka Innowacji powstała przy współpracy samorządowców i przedsiębiorców z wielu sektorów gospodarki, dzięki czemu mieszkańcy Rzeszowa i okolic w jednym miejscu będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami innowacyjnymi.

Światowe firmy m.in. z sektora telekomunikacyjnego czy energetycznego będą tu prezentować najnowsze nowinki i osiągnięcia, oparte na innowacyjnych technologiach, w namiotach roztawionych przy centrum handlowym Millenium Hall.

Centrum rozrywki Orange i truck firmy Huawei

W Miasteczku Innowacji będą sie prezentować firmy:

• Orange (pełniący patronat nad Miasteczkiem)

• Huawei

• Tellabs

• Cisco

• PGE

• Tauron

• Transsystem

Każda z tych firm będzie mieć własny namiot. Dodatkowo na placu eventowym znajdzie się także camper multimedialny Orange pełniący rolę mobilnego centrum rozrywki oraz truck firmy Huawei.

Żyroskop astronautów i pojazdy Segway

Dodatkowo na wszystkich zwiedzających czekać będą jeszcze inne atrakcje jak:

żyroskop czyli maszyna, która znalazła zastosowanie w szkoleniu pilotów i astronautów oraz

pojazdy Segway czyli dwukołowe pojazdy elektryczne, które same utrzymują równowagę za człowieka

Za pośrednictwem portalu nowiny24.pl zostanie przeprowadzona też transmisja z konferencji III Forum innowacji, a także największych atrakcji z Miasteczka Innowacji znajdującego się k. Millenium Hall.