logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 16 02

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Lekkoatletka Danuta Urbanik została wybrana Najlepszym Młodym Sportowcem Podkarpacia w 2011 roku. Na podium znaleźli się też Ewelina Marcisz (biegi narciarskie) i Andrzej Rzeszutek (skoki do wody). Podczas uroczystej IV Gali Sportu Młodzieżowego, która odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, nagrodzono 10 najlepszych młodych sportowców w naszym regionie.

Zwyciężyła lekkoatletka Danuta Urbanik przed Eweliną Marcisz (biegi narciarskie) i Andrzejem Rzeszutkiem.

Oprócz wymienionej wyżej pierwszej trójki w gronie wyróżnionych znaleźli się Kacper Lesiak (skoki do wody), Karolina Dziedzic (kickboxing), Paulina Kuras (koszykówka), Ewelina Szybiak (kolarstwo), Karolina Pęk (tenis stołowy), Mateusz Skrabalak (hokej na lodzie) i Katarzyna Selwa (kajak polo).

W kapitule, która zdecydowała o wyborze zwycięzców znaleźli się dziennikarze sportowi z całego regionu oraz pracownicy oddziału sportu urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie.

Podczas gali wyróżniono również poszczególne gminy, które oceniane były pod kątem współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Zwyciężyły gminy miejskie: Rzeszów, przed Stalową Wolą i Mielcem.

W klasyfikacji klubów triumfowała Stal Rzeszów, przed Resovią i Victorią Stalowa Wola.

Nie zabrakło też wyróżnień dla działaczy i trenerów podkarpackiego sportu, którzy otrzymali łącznie aż 50 nagród.

Najlepszy Młody Sportowiec Podkarpacia w 2011 roku
1. Danuta Urbanik
2. Ewelina Marcisz
3. Andrzej Rzeszutek
4. Kacper Lesiak
5. Karolina Dziedzic
6. Paulina Kuras
7. Ewelina Szybiak
8. Karolina Pęk
9. Mateusz Skrabalak
10. Katarzyna Selwa
Wreszcie wyróżnieni zostali sami sportowcy – 21 z nich otrzymało nagrody za osiągnięcia, a aż 146 młodym sportowcom przyznano stypendia sportowe na rok 2012.

Wśród stypendystów znaleźli się przedstawiciele takich dyscyplin jak: akrobatyka sportowa, badminton, biathlon, boks, hokej na lodzie, jeździectwo, judo, kajak polo, karate kyokushin, karate tradycyjne, kickboxing, kolarstwo, kolarstwo ręczne, koszykówka, lekka atletyka, łucznictwo, łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo alpejskie, narciarstwo klasyczne (biegi), orientacja sportowa, piłka ręczna, siatkówka, pływanie, skoki do wody, podnoszenie ciężarów, strzelectwo sportowe, szachy, szermierka, tenis stołowy, zapasy, żeglarstwo.

Nagrody wyróżnionym sportowcom wręczała wicemarszałek województwa podkarpackiego Anna Kowalska, przewodnicząca sejmiku podkarpackiego Teresa Kubas-Hula oraz podkarpacki kurator oświaty Jacek Wojtas.

Podczas gali swoje umiejętności zaprezentował również tancerki z zespołu Kornele.

Klasyfikacja gmin we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w 2011 roku
1. Miasto Rzeszów
2. Miasto Stalowa Wola
3. Miasto Mielec
4. Miasto Sanok
5. Miasto Ustrzyki Dolne
6. Miasto Jarosław
7. Miasto Przemyśl
8. Miasto Krosno
9. Miasto Dębica
10. Gmina Leżajsk

Klasyfikacja klubów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w 2011 roku
1. Stal Rzeszów
2. CWKS Resovia
3. Victoria Stalowa Wola
4. Górnik Sanok
5. Halicz Ustrzyki Dolne
6. AKS Resovia
7. Lechia Sędziszów Małopolski
8. Znicz Jarosław
9. Stal Stalowa Wola
10. LKS Stal Mielec