logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Redakcje Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu gospodarczego wnp.pl, uhonorowały zaszczytnymi tytułami „Tego, który zmienił polski przemysł” dziesięciu laureatów. Jedną z wyróżnionych firm jest WSK PZL – Rzeszów.

Firmę z Rzeszowa uhonorowano za wykorzystanie procesów prywatyzacji i restrukturyzacji dla zbudowania nowoczesnej, konkurencyjnej struktury w jednej z najbardziej wymagających i zaawansowanych technologicznie branż.

Dwunasta edycja
Redakcje Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu gospodarczego wnp.pl przyznały tytuły "Tego, który zmienia polski przemysł" już po raz dwunasty. Dziesięciu laureatów, wybitne osobistości, firmy i instytucje, dołączyły do elitarnego grona dotychczasowych nagrodzonych – największych autorytetów gospodarczych polskiego 20-lecia, najaktywniejszych przedsiębiorców, przełomowych wydarzeń ostatniej dekady.

Czym się wyróżniła rzeszowska WSK
W swoi uzasadnieniu o uhonorowaniu firmy z Rzeszowa organizatorzy napisali: „W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku rzeszowska firma przeszła głęboką restrukturyzację i stała się partnerem światowych potentatów przemysłu lotniczego. Od 2002 r. właścicielem WSK PZL-Rzeszów jest amerykański koncern UTC. Spółka wykorzystała szansę stworzoną przez zagranicznego inwestora kapitałowego i dokonała jakościowego postępu, podnosząc swój poziom organizacyjny, technologiczny i techniczny.

Firma sprawnie rozwija się w kierunku innowacji, badań i rozwoju, kooperacji w ramach klastra Dolina Lotnicza. Do realizacji tych celów wykorzystuje środki unijne.
Spółka bierze udział w europejskich programach badawczych, przyczyniając się do rozwoju rodzimej nauki w szczególnie innowacyjnym obszarze technologii lotniczych. W ten sposób realizuje misję stworzenia światowej klasy centrum konstrukcyjno-produkcyjnego.

Dla kogo zaszczyty
Wyróżnienia „Tego, który zmienia polski przemysł” przyznawane są firmom, instytucjom i osobom publicznym za konkretne osiągnięcia, które zmieniły na lepsze polską gospodarkę. O nominacji decyduje zwykle śmiała, przemyślana i konsekwentnie zrealizowana koncepcja biznesowa. Przyznawane tytuły wskazują nowe, pozytywne trendy, które kształtują perspektywy polskiej gospodarki.

Wyróżnienia zostały wręczone 10 lutego br. podczas Forum „Zmieniamy Polski Przemysł” w Warszawie. W konferencji wzięło udział blisko tysiąc najważniejszych postaci polskiej i europejskiej gospodarki.