logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Rzeszów. Kolejna duża inwestycja w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 zbliża się ku końcowi. Zawał, udar, obrażenia wielonarządowe to codzienność w tym szpitalu. Karetki co kilka minut przywożą chorych w ciężkim stanie. Co kilka dni obok szpitala siada helikopter z pacjentem, któremu pomoc musi być udzielona natychmiast. Izba przyjęć często “pęka w szwach”. W przyszłym roku to się zmieni. Budowa SOR zbliża się do końca.

- W tej chwili prowadzimy prace wykończeniowe, ruszyły procedury przetargowe na zakup specjalistycznego sprzętu. Wszystko odbywa się według planów i liczę na to, że w marcu zapniemy wszystko na ostatni guzik – mówi Janusz Solarz, dyrektor placówki.

Powstający oddział to oddział z prawdziwego zdarzenia spełniający wszelkie standardy i normy medyczne obowiązujące w Unii Europejskiej. Przewidziano w nim strefy: rejestracji przyjęć, resustytacyjno- zabiegowa, wstępnej intensywnej terapii, terapii natychmiastowej, obserwacji, konsultacji i laboratoryjno-diagnostyczna z tomografem i aparatem RTG oraz laboratorium. Ze względu na specyfikę SW nr 2, która jest wieloprofilową placówką służby zdrowia posiadającą w swojej strukturze oddziały ostrej chirurgii, neurochirurgii i neurotraumatologii, kardiologii i kardiochirurgii, ortopedii urazowej i traumatologii, intensywnej terapii i anestezjologii, ostrej dializoterapii, dwie pracownie hemodynamiki i centrum urazowe oraz lądowisko dla skrzydlatych karetek taki oddział był koniecznie potrzebny.