logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Olej podkarpacki tłoczony na zimno, regularne linie ekspresowe Podkarpacie - Warszawa (przez Okęcie), opieka hospicyjna nad dziećmi oraz studia inżynierskie Politechniki Rzeszowskiej – to najlepsze usługi i produkty regionu. W czwartek wieczorem w dostojnych wnętrzach Filharmonii Podkarpackiej poznaliśmy i wręczyliśmy nagrody zwycięzcom czterech kategorii w konkursie Nasze Dobre Podkarpackie oraz dla najpopularniejszego produktu regionu.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 21 świetnych produktów i usług. Warto dodać, że w związku z tym jury konkursu miało problem, które z nich nie zostaną uhonorowane.

Tytuły i nagrody w 4 kategoriach
- Chcieliśmy poprzez ten konkurs dostrzec, docenić i pokazać naszym Czytelnikom najlepsze produkty i usługi oferowane przez podkarpackie firmy. Myślę, że udało się w ten sposób zapromować także nasze województwo podkarpackie – wyjaśniał Stanisław Sowa, redaktor naczelny Nowin.
Nagrody, dyplomy i wyróżnienia wręczył laureatom Robert Glinkowski, dyrektor zarządzający spółki Media Regionalne Oddział Rzeszów – wydawca GC Nowiny.

• W kategorii – Artykuły spożywcze zwyciężył olej podkarpacki tłoczony na zimno wytwarzany przez Zakład Tłuszczowy "Białoboki" Jadwiga Kuźniar z gminy Gać.
• W kategorii – Usługi za najlepsze uznano przewozy pasażerskie pn. Regularne Linie Ekspresowe Podkarpacie - Warszawa (przez Okęcie) realizowane przez Firmę F.H.U. CZURCZAK Paweł Czurczak Marcin Czurczak z Niebylca.
• W kategorii – Usługi i produkty medyczne zwyciężyła opieka hospicyjna nad dziećmi, którą świadczy Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci z Rzeszowa.
• W kategorii – Edukcja najwyżej oceniono studia inżynierskie pn. Zostań dobrym inżynierem na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.
• Za Najpopularniejszy Produkt Podkarpacia nasi Czytelnicy w konkursie SMS-owym wybrali: produkt pn. System alarmowy z ochroną patroli interwencyjnych oferowana przez Przedsiębiorstwo Ochrony Mienia i Usług Detektywistycznych Security Office Sp. z o.o. z Rzeszowa.
Ponadto kapituła tegorocznej edycji Nasze Dobre Podkarpackie przyznała wyróżnienia:
• W kategorii – Artykuły spożywcze dla kartaczy z mięsem, produkowanych przez PHU Mateo Stanisław Cabaj w Dębicy
• W kategorii – Usługi i produkty medyczne dla pionizatora rehabilitacyjnego z funkcją fotelika spółki Akces-MED z Rzeszowa.
• W kategorii – Usługi - odbiór i transport odpadów komunalnych na medal, który realizuje Miejski Zakład Komunalny w Leżajsku, jedna z najlepszych firm komunalnych w kraju.

Podczas gali powiedzieli:
Barbara Kuźniar-Jabłczyńska, dyrektor wydziału certyfikacji i funduszy europejskich Urzędu Wojewódzkiego:
- Konkurs Nasze Dobre Podkarpackie to świetna inicjatywa, posłuży promocji całego województwa. Mamy wiele atutów, ale nie wszyscy nich wiedzą. Mamy niezłe logo, biuro w Brukseli, ale mamy przede wszystkim świetne produkty, które jak wynika z kontaktów z moimi znajomymi nie są znane w Polsce. Dlatego poprzez takie konkursy powinniśmy zalety naszych najlepszych produktów i usług upowszechniać i pokazywać.

Paweł Czurczak, współwłaściciel F.H.U. Czurczak Paweł Czurczak Marcin Czurczak z Niebylca
- Cieszę, się oczywiście z nagrody, ale także z faktu, że udało nam się zapromować Regularne Linie Ekspresowe łączące Podkarpacie z Warszawą. Nasza marka NEOBUS jest coraz bardziej znana pasażerom. Będziemy nadal dokładać wszelkich starań, aby klienci korzystający z naszych autobusów byli zawsze zadowoleni.

Bettina Kuźniar z Zakładu Tłuszczowego "Białoboki" w Białobokach:
- Cieszy nas fakt, że zostały docenione wieloletnie wysiłki nad wyprodukowaniem wysokiej jakości, zdrowego oleju o znacznie lepszych parametrach niż większość olejów na rynku. Nasz udział w tym konkursie wynikał z faktu, że cieszy się dużym prestiżem w naszym regionie, a nagrody w nim zdobyte są cenione. Ta nagroda jest dla nas także zobowiązaniem do utrzymywania na wysokim poziomie parametrów jakościowych naszego oleju podkarpackiego z pierwszego tłoczenia.

Dr inż. Jakub Wojturski, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Elektrotechniki i Informatyki PRz:
- Ta nagroda jest ukoronowaniem dokonań 45 lat istnienia Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Aktualnie studiuje na nim prawie 3000 studentów. Do dziś wypromowaliśmy ok. 10 000 absolwentów. Studentów studiów stacjonarnych kształcimy na 5 nieodpłatnych kierunkach: automatyce i robotyce, elektrotechnice, elektronice i telekomunikacji, energetyce oraz informatyce.

Bogdan Porada, prezes Security Office w Rzeszowie:
- Jestem podwójnie usatysfakcjonowany, że nasze usługi zdobyły tytuł „Najpopularniejszy Produkt Podkarpacia”. Po pierwsze, jest to ukoronowanie mojej 22 letniej pracy jako właściciela firmy. Po drugie, że tego wyboru dokonali Czytelnicy mieszkańcy Podkarpacia, a więc w środowiska, w którym żyję i pracuję. Także tutaj, oprócz działalności zawodowej, bierzemy czynny udział w życiu społecznym, m.in. sponsorując imprezy sportowe. Jesteśmy jedną z najstarszych firm ochroniarskich w kraju, co przy dużej konkurencji uważam za sukces.

Rafał Ciupiński, prezes Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie:
- Ta nagroda jest wyróżnieniem tym cenniejszym, że wysiłki całego hospicjum zostały tak wysoko ocenione. Chciałbym tu serdecznie podziękować sponsorom i wszystkim osobom, które wspierają naszą działalność. Bez nich nie moglibyśmy istnieć. Obejmujemy opieką dzieci i młodzież także w domach ze schorzeniami ograniczającymi życie. Skupiamy się na poprawie jakości życia dziecka i wspieraniu jego rodziny.

Podziękowania
Dziękujemy pani Annie Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, za przygotowanie oprawy muzyczno-wokalnej gali finałowej naszego konkursu.
Dziękujemy pani Elżbiecie Kordos ze Studia Florystycznego IRYS za przygotowanie dekoracji kwiatowych oraz pięknych kwiatów dla naszych laureatów. Specjalnością firmy jest oprawa kwiatowa uroczystości ślubnych, wystroje różnego rodzaju wnętrz, biur i sal konferencyjnych z zastosowaniem najnowszych trendów mody światowej. Kompozycje wykonywane są według indywidualnych projektów, przy wsparciu fachowego doradztwa.
Dziekujemy także sponsorom, patronom, jurorom i wszystkim, którzy pomagali nam w tym konkursie.