logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

 Dziś w sali balowej Muzeum Zamku w Łańcucie w ramach 50. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie odbędzie się niecodzienny koncert „Kulka Trio” w składzie: Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce, Tomasz Strahl – wiolonczela i Krzysztof Jabłoński – fortepian. Podczas koncertu usłyszymy: Trio fortepianowe C- dur, J. Brahmsa a także Trio elegijne d-moll S. Rachmaninowa.
Konstanty Andrzej Kulka jest zaliczany do grona najwybitniejszych skrzypków swojego pokolenia. Urodzony w Gdańsku w 1947 roku, naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku lat ośmiu u Stefana Hermana i kontynuował u tego samego pedagoga w Liceum Muzycznym i Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku. Już, jako 17-letni student uzyskał dyplom z wyróżnieniem na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. N. Paganiniego w Genui, jednak drogę do sławy otworzył mu Międzynarodowy Konkurs w Monachium, gdzie zdobył I nagrodę. Od tego momentu rozpoczęła się jego błyskawiczna kariera — od 1966 roku Konstanty Andrzej Kulka koncertuje na obu półkulach (wszystkie kraje Europy, USA, Ameryka Południowa, Japonia, Australia).

"O godzinie 22: 00 w starej ujeżdżalni koncertować dziś będzie KAYAH i ROYAL QUARTET. Będzie to połączenie muzyki popularnej z klasycznym brzmieniem kwartetu smyczkowego" – mówi Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej.

Radio VIA