logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Partnerstwo strategiczne Polski i Ukrainy jest wciąż aktualne - twierdzi większość uczestników odbywającej się w Krasiczynie międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą. Choć po kryzysie w 2008 roku z trudem odbudowuje się polsko-ukraińskie stosunki to perspektywy zdaniem polskich i ukraińskich przedsiębiorców są dobre. Nowe ukraińskie władze przygotowują się do reform gospodarczych i nie ukrywają, że korupcja jest ogromnym problemem drążącym ukraińskie państwo. Zamierzają z tym patologicznym zjawiskiem skutecznie walczyć. Ukraińscy przedsiębiorcy otwierają się na Polskę i Europę widząc szansę bezpiecznego zarabiania pieniędzy w ramach innych niż u nich standardów. Polscy przedsiębiorcy, polska gospodarka zarobić mogą tak jak dziś Rosja na wymianie z Ukrainą. Jednak warunkiem jest pokonanie barier niespójnego prawa, problemów na granicy i wielu patologii - podkreślają uczestnicy dyskusji.
Celem zaplanowanej na trzy dni debaty jest określenie nowych możliwości współpracy, zdiagnozowanie obecnej sytuacji oraz zakreślenie sposobów pokonywania przeszkód.
Do dyskusji oprócz przedsiębiorców zaproszono między innymi ekspertów, pracowników jednostek administracji państwowej i samorządowej zajmujących się wymianą gospodarczą i inwestycjami oraz tworzeniem prawa miejscowego.