logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

via2007Będzie połączenie cargo Jasionki z Miami. „Umowa o współpracy pomiędzy Portem Lotniczym Rzeszów-Jasionka i Departamentem Lotnictwa Miami-Dade została podpisana wczoraj na Florydzie” - informuje Tomasz Leyko, rzecznik prasowy marszałka województwa podkarpackiego.

W Miami przebywa delegacja województwa podkarpackiego na czele z marszałkiem województwa, prezydentem miasta Rzeszowa i dyrektorem rzeszowskiego Portu Lotniczego. „Obydwie strony deklarują współpracę na niwie lotniczej. Jej główny obszar to potencjalna możliwość przewozu ładunków lotniczych między międzynarodowym lotniskiem Miami a Portem Lotniczym Rzeszów-Jasionka, co umożliwi otwarcie na rynki Stanów Zjednoczonych, Ameryki Łacińskiej i Europy środkowej. Ponadto umowa intencyjna zakłada: wymianę doświadczeń między portami lotniczymi, zwłaszcza w działaniach technologicznych, operacyjnych i handlowych, wzajemną promocję oraz ustanowienie wspólnej polityki w odniesieniu do międzynarodowych portów lotniczych i organizacji lotniczych” – podkreśla rzecznik Leyko.

Port Lotniczy w Miami należy do największych lotnisk w USA. To trzecie lotnisko w Stanach Zjednoczonych pod względem liczby międzynarodowych połączeń.

 

http://www.radiovia.com.pl/aktualnosci/40-lokalne-wiadomoi/4732-jasionka-bdzie-wspopracowa-z-lotniskiem-w-miami-w-usa