logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

radio rzeszowPodkarpacka Rada Organizacji Pozarządowych nagrodziła zwycięzców IV edycji Konkursów na Inicjatywę Obywatelską oraz Wolontariusza Podkarpacia.

Pierwszy tytuł trafił do Fundacji Promocji Zdrowia Na Rzecz Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie za "Weekend dla serca", a drugi do dwóch wolontariuszek tej Fundacji Justyny Szmigiel i Justyny Szuby. 

Nagrody wręczone zostały podczas debaty "Dobro Wspólne-lepsza jakość życia" w Rzeszowie. O tym jak zachęcić mieszkańców Podkarpacia do większego zaangażowania w życie społeczne dyskutowali przedstawiciele organizacji pozarządowych, samorządowcy, socjolodzy, politolodzy i etycy.

Socjolog dr Hubert Sommer z Uniwersytetu Rzeszowskiego uważa, że kiepskie postawy obywatelskie biorą się m.in. z rozczarowania życiem politycznym. Ale jak podkreślała pomysłodawczyni debaty, założycielka Fundacji SOS Życie w Mielcu Łucja Bielec, nie można tylko krytykować, trzeba samemu wpływać na to co dzieje się wokół. Bo jak dodała, na razie wyręczają nas w tym inni.

Bernadeta Szczypta

 

http://www.radio.rzeszow.pl/aktualnoci-podkarpacie/item/28646-nagrody-rady-organizacji-pozarz%C4%85dowych-pos%C5%82uchaj