logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Dokładnie 36,6 procent wzrósł ruch pasażerski na lotnisku Rzeszów-Jasionka w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.
W porównaniu miesięcznym, luty 2012 prezentuje się okazale – ponad 33 tysiące odprawionych podróżnych w porównaniu z 24 tysiącami w lutym zeszłego roku, oznacza wzrost o ponad 34 procent w relacji miesiąc do miesiąca.
Rosnące statystyki niezwykle nas cieszą. Wzrost, jaki notujemy obecnie jest również przekonującym dowodem na to, że nasze inwestycje w infrastrukturę, a szczególnie nowy terminal pasażerski, mają swoje uzasadnienie, bowiem obecny poziom ruchu pasażerskiego zbliża nas do granicznych możliwości przepustowych – podkreślił Stanisław Nowak, prezes zarządu spółki Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” sp. z o.o.

Szef lotniska dodał, że w kwietniu Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” czekają ważne wydarzenia. Otwarcie terminala, wyczekiwanego przez mieszkańców regionu i pasażerów korzystających z lotniska, będzie uroczystością o adekwatnej randze i poziomie – oznajmił prezes Nowak. Jak poinformował, oficjalne uroczystości z udziałem władz krajowych, samorządowych, a także przedstawicieli linii lotniczych, touroperatorów oraz najważniejszych firm współpracujących z lotniskiem, zaplanowane zostały na 17 kwietnia. Natomiast w sobotę 21 kwietnia odbędzie się Dzień Otwarty nowego terminalu połączony z licznymi atrakcjami i niespodziankami.