logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps mini 1 2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Podkarpacie ma już budżet. Za jego przyjęciem głosowało 23 radnych. 17 koalicji sejmikowej PO-PSL-SLD i sześciu radnych PiS. 5 radnych z tego klubu było przeciw, trzech wstrzymało się od głosu.
Taki wynik głosowania to efekt tego, że w klubie Prawa i Sprawiedliwości nie było dyscypliny a to oznacza, że każdy radny mógł zagłosować jak chciał.
W 2012 roku Zarząd Województwa będzie miał do dyspozycji miliard sto czterdzieści dwa miliony złotych. Wydatki wyniosą ponad miliard dwieście trzydzieści milionów złotych. Deficyt to ponad dziewiędziesiąt milionów złotych.
Najwięcej pieniędzy, bo prawie 395 milionów złotych, ma zostać przenzaczonych na budowę, modernizację i remonty dróg wojewódzkich. Np. 109 milionów złotych ma kosztować budowa drogi łaczącej zachodni węzeł autostrady A-4 z węzłem drogi ekspresowej S-19 w Jasionce, oraz bezkolizyjne połączenie tej drogi z krajową "dziewiątką" i wojewódzka "dziewiętnastką" Rzeszów-Lublin.
W budżecie znalazły się także pieniądze na przygotowanie dokumentacji technicznej połączenia kolejowego Portu Lotniczego w Jasionce z Rzeszowem. (500 tys zł)