logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Podsumowanie rocznej działalności, wymiana doświadczeń, rozmowy o sukcesach, problemach i przyszłości rolnictwa ekologicznego. To tylko niektóre z tematów poruszonych podczas trwającej w Trzcianie Podkarpackiej Konferencji Rolnictwa Ekologicznego. W spotkaniu biorą udział przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich, wykładowcy, przedstawiciele grup producenckich, rolnicy. Podkarpacie zajmuje czołowe miejsce w rankingu województw specjalizujacyh się w rolnictwie ekologicznym.

„Rolnicy, którzy prowadzą działalność ekologiczną ukierunkowaną na dużą produkcję, narzekają dziś przede wszystkim na bariery administracyjne,z którymi rolnicy nie zawsze sobie radzą, często rezygnujac z działalnosci ekologicznej” - mówi Marian Wójtowicz, prezes Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego."

"Zależy nam na tym, by przybywało nie tylko gospodarstw ekologicznych, ale i polskich konsumentów takiej żywności. 98% naszej żywnosci eksportujemy do krajów unni Europejskiej, ale takze do USA, gdzie nasze produkty są bardzo cenione. Nieco gorzej w tym zestawieniu wypadają mieszkańcy naszego kraju, jednak to także próbujemy zmienć, choćby poprzez edukacje ekologiczną” – mówi Piotr Puchalski, prezes Grupy Producenckiej "Truskawka”.

Konferencję zorganizował Związek Stowarzyszeń Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego.