logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Rusza "Alpejsko-Karpacki Most Współpracy". Tak nazywa się projekt realizowany przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” z Rzeszowa. Celem projektu jest wzmocnienie i uporządkowanie rynku produktów regionalnych i tradycyjnych na Podkarpaciu, który na liście MInisterstwa Rolnictwa ma zarejestrowanych ponad sto takich przysmaków.

Podkarpaccy wytwórcy lokalnych specjałów, beda mieli szansę zobaczyć jak funkcjonuje taki rynek w Europie, kupić nowoczesne maszyny i założyć firmy a w końcu uruchomic hurtownię takich produktów. Uczestnicy projektu mają na to trzy lata i 7 milionów franków szwajcarskich, gdyż „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy" współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Dziś w Rzeszowie odbywa się konferencja inaugurująca projekt. Gościem honorowym jest Ambasador Konfederacji Szwajcarskiej w Rzeczypospolitej Polskiej – Lukas Beglinger.