logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

30 września rusza nowe połączenie z Rzeszowa do Szczecina, 3 października z Rzeszowa do Wrocławia. Takie połączenia uruchamia polski przewoźnik Eurolot. Samoloty do Wrocławia latać będą w poniedziałki i środy dwa razy dziennie oraz w piątki – raz dziennie. Natomiast do Szczecina w piątki i niedziele. Bilety na zarówno do Szczecina jak i Wrocławia to koszt od 195 zł, ale dla studentów są one dostępne już za 150 zł.

Ceny to jeden z powodów które maja kusić potencjalnych klientów. Jacek Balcer, rzecznik Eurolotu powiedział, że „Są dosyć konkurencyjne w stosunku do podróży pociągiem czy samochodem, nie porównując oczywiście kwestii bezpieczeństwa, komfortu i czasu. Do Wrocławia lot potrwa 75 minut, a do Szczecina niecałe dwie godziny.

Jacek Balcer zdradził także, że w przyszłym roku Eurolot chce uruchomić z Rzeszowa połączenia zagraniczne. Na początku do Szczecina i Wrocławia będą latały samoloty ATR 42 zabierające na pokład 47.pasażerów. Jeżeli bilety będą się sprzedawać, będzie więcej chętnych to są też samoloty ATR 72 zabierające 64. pasażerów. Konferencja prasowa odbyła się w Graffice. Tam też, do niedzieli potrwa nietypowa kampania promocyjna. Ruchome schody zabierają pasażerów do Szczecina i Wrocławia. Dla tych, którzy odwiedzą galerię przygotowano konkurs, a nagroda główna to bilet na jedno z nowych połączeń.