logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

„Za ok. pół roku ruszą pierwsze nabory wniosków w ramach nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020” – poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Rzeszowie Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

8,5 miliarda złotych - taką kwotę ma już oficjalnie do wykorzystania Podkarpacie do 2020 roku. To pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dokument pod koniec lutego został zaakceptowany przez Komisję Europejską i podpisany w Warszawie. Dziś marszałek Władysław Ortyl oficjalnie zaprezentował go w Rzeszowie.

radio rzeszowPod koniec przyszłego roku ma być gotowe Centrum Kongresowo-Wystawiennicze w podrzeszowskiej Jasionce. Dziś wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję, która ma być wizytówką regionu. Obiekt powstaje w pobliżu terminala lotniczego w centrum Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego. Będzie się składał z dwóch sal konferencyjnych i sali kongresowej na tysiąc osób. Główna hala wystawiennicza będzie miała powierzchnie 5 tysięcy metrów kwadratowych.

radio rzeszowW hali na Podpromiu w Rzeszowie rozpoczynają się Targi Doliny lotniczej "Aviation Valley Expo Day". Zaprezentują się na nich renomowane firmy z branży lotniczej zarówno z kraju jak i z zagranicy takie jak Pratt Whitney, Sikorsky, MTU, Hispano-Suiza. 

radio rzeszowNie ma żadnych opóźnień w budowie Centrum Kongresowo-Wystawienniczego w podrzeszowskiej Jasionce. Podkarpacki Wicemarszałek Lucjan Kuźniar zapewnia, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. 

radio rzeszowDo tej pory jeden poszkodowany demonstrant z Ukrainy jest hospitalizowany w przemyskim szpitalu. Jednak jak zapewnia Tadeusz Pióro przedstawiciel zarządu województwa podkarpackiego, cztery placówki w regionie są gotowe na przyjecie rannych: Szpital Wojewódzki numer 2, Specjalistyczny Szpital im. Szopena w Rzeszowie, a w Przemyślu: Wojewódzki Szpital i Szpital MSW.

via2007Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie przyłączają się do zapoczątkowanej przez studentów rzeszowskiej WSIiZ Akcji Wsparcia Euromajdanu. W geście solidarności z protestującymi Ukraińcami, od jutra rozpoczynają w urzędzie zbiórkę koleżeńską żywności i nowej odzieży. 

radio rzeszowNasłynniejszy w kraju trialowiec - Rzeszowianin Krystian Herba - wyrusza do Australii aby bić rekord Guinnessa. Pojutrze odleci z Warszawy do w Melbourne przez Katar. 4 lutego chce zdobyć Eureka Tower w Melbourne. To najwyższy na półkuli południowej oraz drugi co do wysokości budynek mieszkalny na świecie.

via2007Dziś mija 6 miesięcy od momentu objęcia funkcji marszałka województwa podkarpackiego przez Władysława Ortyla z PiS. Na zorganizowanej  z tej okazji konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, nowy zarząd województwa podsumował efekty swej półrocznej pracy.

radio rzeszowPomnik poświęcony Łukaszowi Cieplińskiemu i Żołnierzom Wyklętym w Rzeszowie odsłonięty. Były salwy honorowe, wieńce i kwiaty, a przede wszystkim słowa upamiętniające bohaterów walczących o wolną Polskę a zamordowanych przez rodaków.