logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Port lotniczy Rzeszów- Jasionka będzie miał nowe połączenie lotnicze- ogłosiły dziś władze spółki lotniskowej. Zostanie uruchomione pierwszego listopada- do Manchesteru. Samoloty będą latać tam dwa razy w tygodniu. Będzie to szóste lotnicze połączenie Rzeszowa z Wielką Brytanią.

Wszystkie lotnicze połączenia Rzeszowa z Wielką Brytanią obsługuje irlandzki Ryanair. Dotychczas latał do Birmingham, Bristolu, East Middlands, Londynu, Luton, Stansted. Połączenie z Manchesterem rusza 1 listopada, ale jeszcze nie ustalono w jakie dni tygodnia samoloty będą latały na tej trasie.

W pierwszej połowie tego roku lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce obsłużyło ponad 213 tysięcy pasażerów o 5 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Rzeszów ma też połączenie z Frankfurtem Barceloną i Dublinem oraz perspektywę połączenia z krajowymi portami we Wrocławiu, Gdańsku lub Szczecinie. decyzja w tej sprawie ma być ogłoszona za 2 tygodnie. Przy czym jak mówił dziś prezes spółki lotniskowej najbardziej prawdopodobne są kierunki Wrocław i Szczecin. Teraz port lotniczy w Jasionce pełen jest pasażerów wylatujących na wakacje. W ubiegłym roku z połączeń czarterowych skorzystało ponad 40 tysięcy osób. W tym touroperatorzy utrzymali połączenia do Turcji Tunezji Egiptu i na Kretę. Na następne wakacje wszyscy odprawiani będą już z nowego terminala. To inwestycja o wartości 102 milionów złotych. Prace portu usprawni też oddawana właśnie do użytku płyta postojowa samolotów i planowana budowa tzw. drogi szybkiego zejścia samolotów za 63 miliony, dzięki której samoloty kołujące na lotnisku nie będą blokowały startu i lądowania innych maszyn.