logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 2/2017

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

50 podkarpackich przedsiębiorców dostało dziś certyfikaty wiarygodnej firmy i wyróżnienia "Lider województwa podkarpackiego". Przyznane zostały przez samorząd gospodarczy czyli Izbę Przemysłowo Handlową w Rzeszowie. Certyfikaty i wyróżnienia są gwarantem przestrzegania etyki i rzetelności w biznesie.

Pan Ryszard Tęcza zarządza dębicką firmą Dezako, która zajmuje się między innymi usługami komunalnymi, handlem paliwami czy budownictwem. Firma istnieje od 20 lat, a zatrudnia blisko 170 osób. Takie certyfikaty "Wiarygodna Firma Województwa Podkarpackiego" oraz wyróżnienia "Lider Województwa Podkarpackiego" pan Ryszard zdobywa co roku. Tak jest już od 10 lat czyli od początku ich przyznawania.

Certyfikat oraz wyróżnienie już po raz 7 dostał też rzeszowski Integral. Firma specjalizuje się w budownictwie i zatrudnia około 200 osób. Jej prezes przyznaje, że certyfikat i wyróżnienie dostarczają wielu ważnych informacji.

Żeby dostać certyfikat wiarygodnej firmy przedsiębiorstwo musi poddać się ocenie czy działa w zgodzie z przepisami prawa obowiązującymi w obrocie gospodarczym. Musi wykazać, że przestrzega zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, że płaci podatki, składki na ZUS, że nie zalega z wypłatami dla kontrahentów czy pracowników. Natomiast o wyróżnienie lider województwa przyznawane jest tym przedsiębiorcom, którzy mają już certyfikaty wiarygodnej firmy oraz zatrudniają co najmniej 50 osób, wypracowują zysk i co najważniejsze nie zwalniają pracowników.

W tej edycji certyfikaty odebrało 45 przedsiębiorców z regionu, a wyróżnienia 23.